Naga MarketsW dniu dzisiejszym o godzinie 20:00 odbędzie się webinar comparic p.t.: „Analiza Międzyrynkowa”, na którym poruszony zostanie temat zależności, pomiędzy poszczególnymi grupami aktywów.

Każdy trader posiada swoją ulubioną grupę aktywów, a czasem wybiera jeden instrument, któremu poświęca całkowitą uwagę. Choć specjalizacja świadczy o profesjonalnym podejściu do tematu tradingu, należy pamiętać że prawdziwy inwestor giełdowy, powinien bacznie przyglądać się zachowaniom różnych grup instrumentów. Pozwoli to na zaobserwowanie przesłanek świadczących o możliwym odwróceniu panującego trendu na handlowanym aktywie.

BIORĘ UDZIAŁ

Założenia analizy międzyrynkowej

Analiza międzyrynkowa nie jest holistycznym systemem otwierania czy zarządzaniu pozycją, jak np. analiza techniczna, czy fundamentalna. Stanowi jedynie dopełnienie do wcześniejszej obserwacji rynku. Analiza międzyrynkowa ta opiera się na sześciu podstawowych założeniach:

  1. Każdy z rynków jest zależny od siebie – żaden nie funkcjonuje „w próżni”.
  2. Analiza międzyrynkowa dostarcza danych stanowiących tło wszelkich analiz.
  3. Wykorzystywane są zarówno informacje wewnętrzne z danego rynku, jak również dane zewnętrzne.
  4. Preferowanym narzędziem analizy jest analiza techniczna.
  5. Należy zwracać dużą uwagę na rynki terminowe.
  6. Przy stosowanym podejściu zastosowanie znajduje każdy ze wskaźników technicznych, który używany jest na rynkach terminowych.

Stosowanie analizy międzyrynkowej ma wspomóc spekulanta przy wyborze poszczególnych rozwiązań tradingowych. Pomaga przy określaniu prawdopodobieństwa wystąpienia danego schematu cenowego oraz ryzyka straty. Pozwala na przygotowanie się na ewentualną korektę, bądź odwrócenie trendu.

Szkolenie XM już dziś o 20:00!

Jeśli chcesz poznać, jakie zależności występują pomiędzy poszczególnymi rynkami, to zapraszam serdecznie na szkolenie „Analiza Międzyrynkowa” które odbędzie się już dziś o godzinie 20:00. Szkolenie przybliży tematykę zależności pomiędzy różnymi typami aktywów, jak również poszczególnych korelacji, czy typowych zachowań rynkowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPoranek z rynkami, 27 sierpnia [NAGRANIE]
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: Airway Medix zyskał 30% w zeszłym tygodniu
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here