Naga MarketsPrzeglądając wykresy w ten weekend uwagę zwrócił wykres kontraktu na ropę typu Brent. Głównie dla tego iż zarówno na interwale dziennym jak i tygodniowym pojawił się PinBar. Przyjrzyjmy się najpierw sytuacji dla interwału dziennego.Wspomniana formacja świecowa pojawiła się po ostatnich wzrostach od poziomu 108 i zatrzymała się w okolicy strefy wykształconej między 112 a 113. Połączenie strefy podaży i pinbara daje nam okazję do otworzenie krótki pozycji ze stopem strefy tj 113 oraz pierwszym celem w okolicy 108 (ostatni dołek, strefa podaży) drugim targetem byłby poziom 102 (listopadowy dołek). Jeżeli strefa popytu zostanie przełamana ostatni trend wzrostowy (zielona linia) powinien być kontynuowany do okolic sierpniowego szczytu tj 117.5.

Natomiast na wykresie tygodniowym można zaobserwować formację trójkąta. Na chwilę obecną mamy pinbara poniżej linio oporu tej formacji więc jest to dobry moment do otwierania krótkich pozycji. W momencie przebicia linii wsparcia formacji bardzo prawdopodobne są spadki aż do strefy podaży w okolicy 100. Jeżeli jednak opór formacji trójkąta a następnie strefa popytu w okolicach 118,5-119 zostaną przełamane możemy spodziewać się ataku na maksimum z roku 2012 tj okolica 128,5.Z powyższej analizy wynika iż w nadchodzącym roku bardziej prawdopodobne są spadki kontraktu do okolic 100 niż wzrosty, a styczeń może okazać się dobrym czasem na załapanie się do pociągu jadącego na południe.

Marcin Moroz
moroz.marcin@gmail.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Raczej tak 😉 Zaraz poprawimy. Drobny błąd – w sumie pierwsza analiza Marcina po serii świetnych artykułów ze statystykami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here