Naga MarketsRopa WTI po raz kolejny nie może pokonać oporu (8/8) 34.38 i w dniu dzisiejszym po spadku poniżej Tenkan-sen 34.04 rozpoczęła się korekta ostatnich wzrostów. Cena jak na razie zatrzymała się na pierwszym poziomie wsparcia (7/8) 33.59, i jeżeli spadki będą kontynuowane, to ponownie będzie testowany poziom Kijun-sen 32.89. Dopiero pokonanie linii (8/8) będzie sygnałem powrotu ropy WTI do trendu wzrostowego.

ropa

Korekta na ropie to i spadki na indeksie DAX, które ostatnio są skorelowane prawie w 100%. Wykres zbliża się do pierwszego wsparcia (6/8) 9687.5. Jednak duża odległość od linii Ichimoku może wymusić korektę aż do Tenkan-sen 9589.5. Tylko, że dopóki cena znajduje się powyżej (5/8) 9531.3, ciągle możliwa jest kontynuacja wzrostów na indeksie DAX do (8/8) 10 000.

dax

Spadki na ropie i indeksach to wzrosty na złocie. Na wykresie dziennym ciągle mamy sygnał kupna; cena pozostaje powyżej Kumo wzrostowego, Kijun-sen i Tenkan-sen. Ale juz na wykresie czterogodzinnym sytuacja nie wygląda już tak dobrze, ponieważ Chikou Span znalazło się poniżej wykresu. Teraz nie można wykluczyć powrotu ceny do Tenkan-sen 1236.23, ale dopiero zamknięcie świecy powyżej tego poziomu zmniejszy praesję spadkową na tym walorze.

złoto

Do inwestowania na rynku surowców wypróbuj brokera HFTConotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEUR/PLN najniżej od początku stycznia
Następny artykułSociete Generale: Dane pomogą USD
Od prawie 30 lat zajmuje się zawodowo inwestowaniem na rynkach kapitałowych. Zaczynając od tradycyjnych form inwestowania, czyli w akcje i obligacje, jego zainteresowanie skierowało się na rynki inwestycji alternatywnych: surowce, nieruchomości i rynek sztuki. Od lat współpracuje z portalami inwestycyjnymi, gdzie pisze artykuły i prowadzi wykłady z budowy systemów inwestycyjnych, psychologii inwestowania i zarządzania kapitałem. Pracuje także jako Art Advisor w Galerii Kolekcjoner pomagając budować kolekcje głównie młodej sztuki, ze szczególnym uwzględnieniem ich aspektu inwestycyjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here