Naga MarketsRopa WTI po wyznaczeniu minimum 11 lutego na poziomie 26.03 rozpoczęła korekcyjne wzrosty, które jak na razie zakończyły się maksimum 18 marca 42.46. Od dwóch sesji mamy kolejną próbę pokonania oporu Tenkan-sen 37.66 i Kijun-sen 38.31. Jeżeli strefa ta zatrzyma trend wzrostowy na ropie to najprawdopodobniej cena powróci do wsparcia Senkou Span B  34.35. Już jutro wykres znajdzie się powyżej Kumo wzrostowego, ale ponieważ Tenkan-sen przecięło Kijun-sen, pokonanie tej strefy nie będzie  klasycznym sygnałem kupna. Jednak w związku z tym, że ropa WTI lubi poruszać się silnymi trendami, niewykluczony jest ponowny test linii (5/8) 40.63.

ropa1

Sygnałem końca fali wzrostowej będzie ponowny spadek ceny poniżej Tenkan-sen na wykresie czterogodzinnym 36.50. Jak na razie wykres dotarł do oporu trzeciego poziomu równowagi Senkou Span B 37.66. Także Chikou Span natrafił na opór w postaci wykresu, ale dopóki cena pozostaje powyżej Kijun-sen 37.11 możliwy jest scenariusz pro-wzrostowy. Jednak inwestując zgodnie z trendem na wykresie H4, powinniśmy czekać na spadek poniżej Tenkan-sen. Tym bardziej, że wykres pozostaje poniżej Kumo spadkowego na tym interwale czasowym.

ropa2

Jak ważny jest to opór najlepiej widać na wykresie tygodniowym. Tutaj wykres także porusza się pomiędzy trzema poziomami równowagi. Wsparcie wyznacza Tenkan-sen 34.25. Pierwszy opór to Kijun-sen 38.06. Powyżej mamy otwartą drogę do Senkou Span B i linii (3/8) 43.75-44.29.

ropa3

Kontraktami na surowce możesz handlować u brokera XM oraz u HFT Brokers .

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here