Naga MarketsSpadki na EURUSD zatrzymały się na linii (4/8) 1.1231 i w dniu dzisiejszym wykres pokonał pierwszy opór Kijun-sen 1.1304. Ważniejszym jest oczywiście Tenkan-sen i linia (5/8) 1.1352. Wybicie EURUSD powyżej tego poziomu generuje kolejny sygnał kupna z pierwszym zasięgiem 1.1475. Ale możliwe jest oczywiście, że cena odbije się od tego poziomu i wróci do wsparcia Senkou Span B 1.1143. Byłaby to klasyczna korekta ABCD.

eur1

Dlaczego powinniśmy brać pod uwagę także scenariusz spadkowy? Ponieważ sytuacja nie wygląda już tak wesoło na wykresie H4. W prawdzie spadki zatrzymały się blisko linii (0/8). ale wykres pokonał jak na razie tylko Tenkan-sen i zmaga się z oporem Kijun-sen. Senkou Span B, czyli trzeci poziom równowagi to oczywiście wartość 1.1350. Dopóki EURUSD znajduje się poniżej tego poziomu, ostatnie wzrosty to tylko korekta trendu spadkowego. Do tego wcześniej był to ważny poziom wsparcia  broniony od 1 kwietnia. Już jutro po południu wykres znajdzie się poniżej Kumo spadkowego, co może zaowocować kolejnym sygnałem, ale sprzedaży.

eur2

Na GBPUSD mamy od dłuższego czasu do czynienia z trendem bocznym. W dniu dzisiejszy wykres kolejny raz dotarł do oporu (5/8) 1.4282. Także Chikou Span znajduje się na oporze Tenkan-sen.

gb1

Jeżeli teraz przejdziemy na wykres H4 mamy tutaj odwrotną sytuację: wykres jutro będzie znajdował się powyżej Kumo wzrostowego. Wsparcie wyznacza linia (5/8) 1.4221, a następnie Kijun-sen 1.4190 i Senkou Span B 1.4176. Z drugiej strony blisko jest opór linii trendu spadkowego, z którą GBPUSD zmaga się od 4 lutego tego roku. Na dzień dzisiejszy to wartość 1.4306. Następny opór wyznacza linia (8/8) 1.4404.

gb2

Na AUDUSD ciągle obowiązujący jest sygnał kupna wygenerowany 12 kwietnia po pokonaniu oporu Tenkan-sen. W dniu dzisiejszym korekta zatrzymała się na dokładnie na tej linii Ichimoku i wykres zmierza do (8/8) 0.7812. Dopiero pokonanie tego oporu będzie sygnałem kontynuacji trendu wzrostowego do górnego ograniczenia Kumo z wykresu tygodniowego 0.7909.

au

Podążaj za trendem. Sprawdź ofertę jednego z najbardziej popularnych i cenionych brokerów Forex na świecie. Oferta ECN i MT4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

4 KOMENTARZE

  1. Tak, to są Murrey Math Line. Można znaleźć opis w internecie (google), ale wszystko tak na prawdę po angielsku. Jest to indykator na MT4, także wszystko samo się rysuje automatycznie. Ostatni wykład jaki miałem na ten temat można przesłuchać tutaj : https://investio.pl/webinaria/systemy-inwestycyjne-murrey-math-lines. Jeżeli jest Pan zainteresowany zmodyfikowanym wskaźnikiem, który pokazuje wszystkie poziomy MMLines, niezależnie od interwału czasowego, proszę o kontakt na mój email: andreharaburda@gmail. Prześlę. Powodzenia.

  2. Co prawda Andrzej jest tutaj ekspertem, ale z tego co wiem jest to wskaźnik MM lines (Murrey Math) na podstawie wcześniejszych okresów i różnych interwałów wyliczają nam potencjalne punkty wsparć oraz oporów. https://www.mql5.com/en/code/8570 tutaj link do wskaźnika z bazy MQL5. Nie wiem czy to dokładnie ten sam, który zaprezentowano na wykresie, ale to już autor analizy dokładniej się wypowie 🙂

  3. witam mam pytanie co to sa za poziomy 3/8 5/8 itd. i skąd się biorą. Jak je wzynaczać. Ewentualnie gdzie mogę znaleźć informacje na ten temat? Z góry dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here