Naga Markets

Wykres popularnego “kabla” po przebiciu ważnych szczytów z okolic 1,57 i po ostatnich dynamicznych wzrostach być może zacznie odreagowywać te silne wzrosty. Na wykresie dziennym da się zaobserwować, że cena porusza się wewnątrz kanału wzrostowego. Dobrym miejscem do zajęcia pozycji długiej może być tzw. konfluencja czyli połączenie kilku czynników, w tym przypadku jest ich całkiem sporo tzn. dolne ograniczenie kanału, a zarazem linia trendu wzrostowego, wsparcie wyznaczone przez ostatnią, dużą weekendową lukę, a także otwarcie dużej białej świecy, która oprócz tego, że może zadziałać jako wsparcie, podobnie jak luka to również może być traktowana jako potencjalna strefa SD.


Notowania pary USD/CAD od około roku poruszają się w kanale wzrostowym. Na wykresie tygodniowym widać przypuszczalne fałszywe przebicie wsparcia oraz dolnego ograniczenia kanału. Na W1 pojawił się klasyczny, duży pin bar czyli, jakby to ujął jeden z polskich klasyków analizy technicznej – cena otworzyła drzwi przebijając wsparcie, ale wróciła i zamknęła je za sobą (zamknięcie było ponad wsparciem). Jeżeli taki scenariusz miałby okazać się prawdziwy, należałoby poczekać na korektę świecy tygodniowej lub poszukać wejścia na niższych interwałach czasowych albo też, poczekać na potwierdzenie pin bara np. w postaci dość silnego ruchu w górę i później podłączyć się do ruchu wzrostowego.

Jeżeli masz jakieś pytania proszę napisz na adres e-mail: longtrader@o2.pl lub odwiedź mój dziennik na forum, gdzie znajdziesz pogłębione analizy, opisy moich wejść, a także będziesz mógł podyskutować na dowolny temat związany z tradingiem: Gra długoterminowa

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here