Naga Markets7 października 2013

GBPCAD znajduje się w silnym trendzie wzrostowym, chociaż dzisiaj nastąpił sygnał zamykania pozycji długich po przebiciu Tenkan-sen przez cenę (1.6599). Chikou span jest nad Kumo i ceną, chmura jest wzrostowa i dopóki nie nastąpi przebicie Kijun-sen (1.6506) spadki należy traktować jako korekcyjne.

Z drugiej strony ostatnie wzrosty można podzielić na pięć fal, po których powinna nastąpić co najmniej korekta ABC. Zasięg ostatniej fali wzrostowej pokrył się prawie co do pipsa z projektowaną ekspansją (FE100) fali trzeciej odłożonej z dołka fali czwartej. Także czas wystąpienia korekty jest zgodny z zasadami analizy klasycznej. Szczyt formacji dokładnie w zbieżności linii trójkąta, z którego nastąpiło ostatnie wybicie.Analiza GBP/CAD - gdzie dno korekty?Poziom Kijun-sen pokrywa się z 23.6% fibo zniesienia całej fali 1.5572 – 1.6781, gdzie powinno nastapić pierwsze zatrzymanie korekty. Przebicie tego poziomu może spowodować powrót do następnej ceny równowagi jaką jest Senkou Span B ( 1.6189). Jest to też poziom 50.0% fibo. Strefa ta powinna stanowić silne wsparcie ponieważ jest to także szczyt wcześniejszej fali wzrostowej, koniec fali pierwszej oraz dołek fali czwartej. Jeżeli GBPCAD po ponownym pokonaniu Tenka-sen przebije ostatni szczyt (1.6781), kolejne zasięgi wzrostów to 1.6862 (FE113) oraz 1.6944 (FE127.2)

Autor: Andrzej Harabudatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEUR/USD – oczekiwanie na decyzje w USA
Następny artykułSEF – bezpieczniejszy trading, czy niepotrzebne regulacje?
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here