Naga MarketsDziś dotkniemy brytyjskiego funta. Nie robię tego ostatnio zbyt często, ale matematyka nam sprzyja w takim stopniu, że warto to mimo wszystko rozważyć. Spójrzmy na aktualną sytuację na parze GBP/NZD.

GBPNZD
Źródło: Admiral Markets GBP/NZD wykres H4 od 26 lutego 2019 do 12 listopada 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Wykres pary GBP/NZD trzykrotnie uderzył o poziom 2,0330, ale nie zdołał go pokonać. Zatem jest możliwość zagrania na spadek ceny, skoro popyt sobie nie daje rady z oporem. W takiej sytuacji poziom zlecenia stop loss może znajdować się nieco powyżej wspomnianego oporu.

Jak zatem widać, skala ryzyka jest raczej ograniczona, a za to potencjał ruchu spadkowego relatywnie większy. Oczywiście pierwszym poziomem, na którym ruch w dół może się zatrzymać, to okolica 2,0000. To ostatni istotny dołek w ramach prób pokonywania oporu. Niemniej gdyby został on pokonany, to kolejnym poziomem, który miałby realne szanse na zatrzymanie przeceny, byłaby strefa 1,9330-1,9550. Dla bezpieczeństwa możemy ograniczyć się dotokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here