Naga MarketsEUR/USD nadal bardzo ciężkie po dzisiejszym ZEW.

Od zamknięcia w piątek para spadła już 80 pips przełamując po drodze wsparcia 1.3850, 1.3830 oraz 1.3815. Obecnie wszystkie te wsparcia stały się oporami. Szczególnie interesująco wygląda strefa podaży między ostatnimi dwoma oporami 1.3815/30 – okolice wczorajszego dołka, kanał średnich oraz poziom Pivot* – która to strefa została przełamana dziś rano. Para obecnie spadła na wsparcie Pivot S1 tuż pod okrągłym poziomem 1.3800 oraz 50% zniesieniem Fibonacciego mierzone od dołka do szczytu ubiegłego tygodnia. Niżej mamy też wsparcie techniczne z minionego tygodnia na 1.3790. Ta grupa poziomów powinna wystarczyć by utrzymać cenę nad figurą do popołudniowych odczytów z USA. Być może wtedy EUR/USD zyska dość paliwa by przejść niżej i wejść na terytorium 1.37-1.38, lub będzie mogła pozwolić sobie na odreagowanie spadków do oporu 1.3850 (Pivot R1, szczyt bieżącego tygodnia), a może nawet domknięcie luki 1.3880 (Pivot R2).

GBP/USD z nieprzyjemną niespodzianką.

Niedźwiedzie na kablu miały nieprzyjemną niespodziankę po dzisiejszej publikacji danych inflacyjnych z UK. Para notuje spadki od kilku dni, a dzisiejsza sesja azjatycka i pierwsze 1,5h Londynu były wyjątkowo czerwone. Po odczycie, skądinąd neutralnym, rynek odreagował potężnym odkupem – prawdopodobnie wyciskaniem krótkich pozycji (tzw. ‘short squeeze’) nastawionych na dalszy spadek inflacji. Obecnie wróciliśmy do otwarcia dnia i poziomu Pivot 1.6722, gdzie widzimy także linię trendu po szczytach czwartku i piątku w ub. tygodniu. W tym miejscu znajduje się jeszcze podaż, która ma szansę zepchnąć funta znów w dół. Poziom wsparcia S1 połączony z wczorajszym dołkiem oraz okrągłym poziomem 1.3700 może posłużyć bykom do dalszego kupowania. Ponowne zejście poniżej i test od dołu będzie za to sygnałem dla niedźwiedzi. W górę, po przełamaniu linii trendu spadkowego z ostatnich dni, możemy celować w szczyt wczorajszej konsolidacji 1.3750 lub przedwczorajszą strefę podaży na Pivot R2 1.6770.

USD/JPY tańczy w konsolidacji.

Gwałtowna konsolidacja szarpie jenem po potężnych spadkach na 280 pips w ciągu ostatniego tygodnia. Zdaje się, że wciąż wielu jest sprzedających w strefie podaży rozciągającej się między szczytami ostatnich dwóch dni 101.90, a poziomem Pivot R2 102.10. W środku nieprzypadkowo znajduje się okrągły poziom 102.00. Jeśli dane z USA oraz dobre nastroje na rynkach psute skutecznie przez spowolnienie gospodarcze w Chinach poprawią się, możemy liczyć na wyjście USD/JPY górą z tego klinczu. Jeśli nie, prawdopodobne wydają się dalsze spadki w okolice poziomu 100.00.

Prezes Fed, Janet Yellen

Dane makro dziś i jutro mają potencjalnie silny wpływ na pary z dolarem. Po wczorajszym dobrym odczycie sprzedaży detalicznej, dziś czeka nas inflacja CPI oraz wystąpienie Janet Yellen, która dwa tygodnie temu wróciła do gołębiej retoryki. Jutro natomiast dane z amerykańskiego rynku budowlanego oraz Beżowa Księga Fed traktująca o lokalnej aktywności ekonomicznej w poszczególnych dystryktach Fed. Będziemy szukali w niej “wiosny” amerykańskiej gospodarki i istnego rozkwitu. Inaczej inwestorzy mogą poczuć się rozczarowani dołując dolara jeszcze bardziej.

XM_artykul

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

Promocja – Premia 30% do 10000$Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here