Naga MarketsEUR/USD zyskuje na słabości dolara i rozczarowaniu bierną postawą ECB. Para łamie kolejne opory docierając do poziomu z konferencji prasowej Mario Draghi’ego w ubiegłym tygodniu 1.3770 i górnej bandy kanału spadkowego z wykresu 4-godzinnego. Dziś pokonujemy linię szyi (@1.3750) formacji RGR utworzonej w zeszłym tygodniu, co otwiera nam drogę do dwóch istotnych oporów 1.3780 (Pivot R2), 1.3800 (okrągły poziom), a także 1.3812 (Pivot R3 + szczyt ubiegłego tygodnia). Od dołu lokalne wsparcie zapewnia dzisiejszy dołek w połączeniu z dołkiem sesji azjatyckiej, a punktem przegięcia tego tygodnia, do którego wciąż możemy wrócić, jest 1.3700/707, gdzie znajduje się średnioterminowy poziom S/R, dołek ubiegłego czwartku oraz wsparcie Pivot S1.

GBP/USD korzystający dotąd ze słabości dolara wystrzelił na wyśmienitych danych o dynamice produkcji przemysłowej oraz wytwórczej. Przy takiej skali ruchu wchodzimy na wyższy interwał szukając złamanych poziomów mogących posłużyć za wsparcie w dalszym ruchu i ewentualnego celu, przy którym inwestorzy zamierzają zabrać zysk. Wykres 4-godzinny pokazuje, że złamaliśmy wszystkie opory wynikające z dzisiejszych poziomów Pivot łącznie z linią szyi formacji ORGR. Przebite opory stają się wsparciami, toteż szukamy popytu m.in. na poziomie 1.6680 (szczyt ubiegłego tygodnia) oraz 1.6650 (linia szyi, wiele szczytów). Celem może być podwójny szczyt z początku marca na poziomie 1.6750/60.

USD/JPY spada jak kamień w wodę. Dolar znajduje się od kilku dni w odwrocie, natomiast Jen zyskał dziś na popularności po decyzji BOJ o utrzymaniu polityki monetarnej na dotychczasowym kursie. Kolejne wsparcia wynikające ze zniesień Fibonacciego rozciągniętego na fali wzrostowej z przełomu marca i kwietnia, łamią się jak zapałki. Obecnie traderzy przypuścili atak na wsparcie Pivot S3 na 102.50 i choć cena jest ciężka, to dzisiejsza zmienność na tyle rozciągnięta, że można liczyć na korektę 10-20 pips. Kolejne istotne wsparcie to 102.30, gdzie znajduje się wsparcie wynikające z ostatniej konsolidacji oraz zniesienie Fibonacciego 76.4%.

Dane makro obejmują dziś jeszcze odczyt szacunkowej dynamiki PKB w wydaniu NIESR (g. 16:00 PL), która w ostatnich miesiącach działa pozytywnie na funta wykazując ożywienie gospodarcze na wyspach. Równocześnie z dynamiką PKB z UK ukaże się szacunkowa liczba wakatów na rynku pracy w USA.

XM_artykul

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

Promocja – Premia 30% do 10000$Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here