Naga Markets

Analiza fundamentalna XTB i Noctiluca. Mocne wzrosty wycen i dobre perspektywyW najnowszym odcinku z cyklu analizy fundamentalnej Konrad Książak ocenia spółki XTB i Noctiluca. Od wybuchu wojny XTB zanotowało mocny wzrost wyceny, za czym stoi poprawa wyników finansowych na gruncie wysokiej zmienności. Z kolei w ostatnich tygodniach wycena Noctiluca wzrosła ponad 2-krotnie.Producent emiterów OLED

– To jest spółka, która jest w segmencie OLED. Wyświetlacze OLED są w tym momencie praktycznie wszędzie. I jeżeli chodzi o Noctiluca, ona robi emitery OLED. I to jest jedna z nielicznych spółek na świecie, która robi te emitery nowej generacji, chce to skomercjalizować, więc plany są jasno sprecyzowane. I na ten moment wszystko idzie według tego planu. – wskazuje Konrad Książak.

Spółka Nocticula zadebiutowała na małym rynku NewConnect w kwietniu 2022 roku. Tuż po swoim debiucie walory wyceniane były na blisko 38,50 zł, a w kolejnych tygodniach udało akcje podrożały w rejon 50 zł za walor.

Analiza fundamentalna XTB i Noctiluca. Mocne wzrosty wycen i dobre perspektywy
Notowania Noctiluca w roku 2022. Źródło: Stooq.pl

Maj i czerwiec upłynęły pod znakiem osłabienia sentymentów, przez co wycena spółki cofnęła się poniżej 40 zł za walor, natomiast w lipcu ponownie osiągnięty został poziom 50 zł za walor, a od drugiej połowy sierpnia kurs zanotował prawdziwy wystrzał, wzrastając do poziomu obecnych 115 zł za akcję, co oznacza wzrost o ponad 100%

XTB notuje rekordowe wyniki finansowe

– Jeżeli chodzi o wyniki spółek typu XTB, pamiętajmy o tym, że tutaj nie wszystko zależy od samej spółki. Otoczenie makro też jest istotne. Jeżeli jest duża zmienność, to bardzo mocno sprzyja. Jeżeli tej zmienności nie ma to, to jest bardzo duży problem. – wyjaśnia Konrad Książak.

Przyglądając się kwartalnym wynikom finansowym zaprezentowanym przez XTB, wskazać należy, że przychody ze sprzedaży w 1 i 2 kwartale 2022 roku były zauważalnie lepsze od analogicznego okresu w roku 2021, a nawet 2020.

W pierwszym półroczu przychody ze sprzedaży wyniosły 836,2 mln zł, podczas gdy rok temu było to 241,68 mln zł. Z kolei zysk netto wyniósł 479,57 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to 65 mln zł.

XTB
Analiza fundamentalna XTB i Noctiluca. Mocne wzrosty wycen i dobre perspektywy
Notowania XTB w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

Spółka wyceniana jest obecnie na ok. 21,50 zł. Pomimo zaprezentowania rekordowych wyników finansowych, nie udało jej się osiągnąć szczytów, które zanotowali jeszcze w 2020 roku w wysokości 25 zł. Niemniej po rozpoczęciu wojny kurs spółki wzrósł z okolic 15 zł do obecnych ponad 21 zł.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereumŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here