Naga MarketsJuż w najbliższy piątek odbędzie się szkolenie “Analiza fundamentalna na Rynkach Finansowych”, które pozwolą uczestnikom zrozumieć, które informacje są najistotniejsze dla inwestorów.


Co to jest analiza fundamentalna?

Analiza Fundamentalna jest to analizowanie instrumentów w oparciu o kondycję finansowej konkretnej spółki, stanu gospodarki, jak również danych o charakterze makroekonomicznym. Analiza ta wygląda nieco inaczej w przypadku rynku kapitałowego, a inaczej w przypadku rynku walutowego. Na rynku walutowym brakuje modeli wyceny, które określałyby jaka jest wartość godziwa danej pary walutowej. Sprawia to, że w przypadku rynku FX, stosowanie analizy fundamentalnej jest mocno okrojone. Nie mniej jednak jej wykorzystanie jest kluczowe na tym rynku. O ile analiza techniczna pozwala na dokonanie transakcji w odpowiednim momencie, tak analiza fundamentalna przyczynia się do kształtowania trendów na rynków. Do najważniejszych składowych tej analizy należą:

– decyzje i wypowiedzi przedstawicieli banków centralnych

– wypowiedzi polityków i oficjeli

– dane o charakterze ekonomicznym

– wydarzenia bieżące i nadzwyczajne

Na rynku walutowym najpopularniejszą formą analizy jest analiza techniczna, która wychodzi z założenia, że wszystkie czynniki znanie, jak również te nieznane przez spekulanta, znajdują się już w cenie danego instrumentu. Jest to całkiem logiczne uzasadnienie, ponieważ każda publikacja ekonomiczna posiada prognozy dotyczące kształtowania się wyniku. W związku z powyższym, odczyt ten jest w pewien sposób dyskontowany, przez kształtowanie układu sił pomiędzy kupującymi, a sprzedającymi. Jednocześnie warto pamiętać, że rynek dyskontuje wszystko, poza zaskoczeniem, którego nie jest w stanie przewidzieć. Dlatego też kluczowe dane, cechujące się innym odczytem niż oczekiwany, pozostawiają namacalne ślady na wykresie.

Webinar Royal już w piątek

W czasie piątkowego zostanie przedstawione, które informacje są kluczowe dla profesjonalnych traderów oraz inwestorów. Szkolenie rozpocznie się w najbliższy piątek (31.01)  o godzinie 18:00 

Zapisz się teraz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKoronawirus: Kolejne linie lotnicze odwołują kursy do Chin
Następny artykułKoronawirus: PKB Chin spadnie nawet o 1 p.p. w I kw. w wyniku epidemii?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here