Naga Markets

Analiza fundamentalna Lena Lighting i Answear. Spółki zanotowały mocne spadki wycenyW najnowszym materiale z cyklu analizy fundamentalnej Konrada Książaka, na antenie Comparic24, pod lupę trafiły spółki Lena Lighting i Answear. Obydwa podmioty zanotowały w ostatnich miesiącach bardzo mocny spadek swojej wyceny, choć wakacje przyniosły pewne odreagowanie.Lena Lighting z pokaźną przeceną walorów

Przyglądając się wynikom finansowym prezentowałem przez Lena Lighting, wskazać należy, że w ostatnich trzech latach przychody ze sprzedaży cechowały się wzrostem. W 2019 roku ich wartość wynosiła 118,39 mln zł, podczas gdy na koniec 2021 roku było to już 148,43 mln zł. Należy jednak wskazać, ze jeszcze w 2017 wartość ta wynosiła 137,13 mln zł, więc nie był to idealny trend wzrostowy.

Nieco inaczej prezentują się z kolei zyski netto. W 2021 roku spółka zarobiła 9,11 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to ponad 12,4 mln zł. Patrząc na pierwszy kwartał bieżącego roku widać natomiast, wzrost przychodów ze sprzedaży do 40,6 mln zł (35,89 mln zł w 1 kwartale 2021), oraz nieznaczny spadek zysku netto do 3,19 mln zł (3,32 mln rok temu).

Analiza fundamentalna Lena Lighting i Answear. Spółki zanotowały mocne spadki wyceny
Notowania Lena Lighting w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

Przyglądając się wycenie spółki, wskazać należy, że od czerwca 2021 do lipca 2022 walory spółki znajdowały się w wyraźnym trendzie spadkowym. Pod koniec maja 2021 spółka wyceniana była na blisko 5,50 zł, podczas gdy w drugiej połowie lipca 2022 były to już okolice 3,30 zł, tak więc spadek wyniósł blisko 40%. W ostatnich dniach spółka jednak odbiła i obecnie wyceniana jest na ok. 3,69 zł.

Trend boczny na Answear

Przyglądając się wynikom finansowym prezentowałem przez Answear, wskazać należy, że w ostatnich latać widoczny był wzrostowy trend dla przychodów ze sprzedaży. Te jeszcze w 2017 roku wynosiły 145,04 mln zł, podczas gdy na koniec 2021 było to już 683,53 mln zł.

W tym czasie wzrosty również zyski firmy. W 2017 spółka zanotowała ponad 8,8 mln zł straty, podczas gdy w 2021 było to już 22,89 mln zł zysku netto, tak więc poprawa na tym polu jest zauważalna, choć pierwszy kwartał 2022 przyniósł ponownie stratę (w wysokości 3,34 mln zł, wobec 3,04 mln zł zysku rok wcześniej).

Analiza fundamentalna Lena Lighting i Answear. Spółki zanotowały mocne spadki wyceny
Notowania Answear w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

Jeśli chodzi o giełdową wycenę spółki, to ostatnie tygodnie cechują się wyraźnym trendem boczny. Spółka oscyluje obecnie w okolicach 18,30 zł za walor. Należy jednak zaznaczyć, że w trakcie czerwcowych dołków zniżkowała ona nawet do 16 zł za walor. Z kolei tuż po debiucie inwestorzy gotowi byli zapłacić powyżej 37 zł za walor, co oznacza ponad 2-krotną przecenę.

XTB

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereumŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPure Biologics zakończył z sukcesem badania kontraktowe obejmujące selekcję aptameru
Następny artykułMillennium TFI wprowadziło do oferty subfundusze oparte na ESG
Absolwent ekonomii oraz obecnie student Rynków Finansowych na Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Studenckiego Instytutu Analiz Gospodarczych, zwycięzca ligi debat oksfordzkich i turnieju debat w stylu Lincoln-Douglas, autor publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i prelegent podczas akademickich konferencji naukowych. Aktywny uczestnik i współorganizator konferencji naukowej „Forum Rozwoju Ekonomicznego Polski” oraz wydarzenia „Tydzień Gospodarki Światowej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w sektorze bankowym. Laureat olimpiad z dziedzin takich jak historia i WOS. Kreator postaw obywatelskich i zwolennik podejścia fundamentalnego. Prywatnie miłośnik historii (w szczególności XX wieku), gier strategicznych i podróży do ciepłych państw południa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here