Naga Markets

Analiza fundamentalna Dadelo. Wzrost zysków, spadek wyceny i pierwsza dywidendaDadelo to podmiot, którego działalność związana jest z rowerami i częściami zamiennymi do rowerów. Jak wskazuje Konrad Książak, na antenie Comparic24,  spółka w roku 2020 zanotowało bardzo mocne podbicie swoich wyników finansowych, które udało się utrzymać w 2021 roku, co pokazuje, że nie jest to podmiot sezonowy.Producent rowerów i części do rowerów

– Spółka Dadelo w miarę niedawno weszła na giełdę. Spółka, która zajmuje się rowerami. Taki najbardziej znany ich sklep, to jest myślę, że centrum rowerowe. Jeżeli chodzi o spółkę, to w dużej mierze to są rowery, ale też części rowerowe i akcesoria. – wskazuje Konrad Książak.

– Jeżeli chodzi o same rowery, to jest 1/5 całej sprzedaży. Tak naprawdę w dużej mierze to są części i akcesoria, więc myślę, że warto zwrócić na to uwagę. Oni niedawno weszli na giełdę, ostatnie 2 lata to jest dynamiczny wzrost. – dodaje także.

Jak słyszymy na antenie Comparic24, pewne obawy wobec spółki mogły dotyczyć jej mocne wzrostu wyników w roku 2020, co wynikało z pandemii i tego, że ludzi (częściowo) się nudzili. Jednak rok 2021 zdaniem Konrada Książaka pokazał, że spółka jest w stanie utrzymać wyższe wyniki.

Mocny wzrost wyników

Przyglądając się wynikom finansowym prezentowanym przez spółkę, wskazać należy, że w ostatnich latach widoczny był mocny wzrost zarówno przychodów ze sprzedaży, jak i zysków netto. Same przychody ze sprzedaży jeszcze w 2017 roku wyniosły 30,91 mln zł, podczas gdy w roku 2021 było to już 82,81 mln zł.

W omawianym czasie wzrosły również zyski netto. Jeszcze w 2017 roku spółka zanotowała stratę  w wysokości 1,52 mln zł, natomiast rok 2021 udało jej się zamknąć  z zyskiem w wysokości 6,02 mln zł, podczas gdy rok wcześniej (tj. w 2020) było to 4,55 mln zł.

Warto dodać, że spółka postanowiła wypłacić swoim akcjonariuszom dywidendę za rok 2021. Wysokość dywidendy to 0,15 zł na akcję, a ostatnie notowanie z prawem do dywidendy określone zostało na dzień 10 czerwca 2022 roku.

AVA Trade

Mocny spadek wyceny

Spółka Dadelo zadebiutowała na GPW stosunkowo niedawno, bo w marcu 2021 roku, tak więc na warszawskim parkiecie notowana jest nieco ponad rok. Na koniec pierwszego dnia notowań inwestorzy gotowali byli zapłacić za pojedynczą akcję nawet 19,60 zł.

Analiza fundamentalna Dadelo. Wzrost zysków, spadek wyceny i pierwsza dywidenda
Notowania Dadelo w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

W kolejnych tygodniach spółka zyskiwała, a na koniec sesji 30 kwietnia jej wycena wynosiła nawet 26,69 zł. Od tego momentu trend się jednak odwrócił, a spółka sukcesywnie zaczęła tracić. Jeszcze w sierpniu jej kurs spadł do 20 zł za walor, a w grudniu 2021 Dadelo wyceniane było na mniej niż 14 zł.

Początek roku przyniósł co prawda odbicie do blisko 18 zł, jednak w lutym do głosu ponownie doszły niedźwiedzie, przez co obecna wycena spółki to ok. 11,50 zł za walor.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator akcje | pkobp cena akcji | długoterminowa prognoza kursu forinta | echo investment akcje rekomendacje | amrest giełda | akcje xtb | giełda alior |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułCena złota może wystrzelić do 2250 dol. za uncję – prognoza banku MUFG
Następny artykułPolski złoty wstaje z kolan! Kurs dolara spadł o 27 gr., euro o 43 gr., frank o 55 gr., a funt o 70 gr.
Absolwent ekonomii oraz obecnie student Rynków Finansowych na Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Studenckiego Instytutu Analiz Gospodarczych, zwycięzca ligi debat oksfordzkich i turnieju debat w stylu Lincoln-Douglas, autor publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i prelegent podczas akademickich konferencji naukowych. Aktywny uczestnik i współorganizator konferencji naukowej „Forum Rozwoju Ekonomicznego Polski” oraz wydarzenia „Tydzień Gospodarki Światowej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w sektorze bankowym. Laureat olimpiad z dziedzin takich jak historia i WOS. Kreator postaw obywatelskich i zwolennik podejścia fundamentalnego. Prywatnie miłośnik historii (w szczególności XX wieku), gier strategicznych i podróży do ciepłych państw południa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here