Naga Markets

Para EUR/AUD po zakończeniu mocnego , wielomiesięcznego impulsu wzrostowego, znajduje się obecnie w korekcie. 

Korekta ta wygląda na niedokończony impuls w dół, gdzie fala 1 i 3 mają bardzo podobną długość.

Z pomiaru długości fal i zasięgów wynika, że obecna potencjalna fala piąta, powinna zakończyć się w okolicach wsparcia usytuowanego na poziomie fali 4 całego impulsu wzrostowego, oraz zniesienia 38 tegoż impulsu.

Najprawdopodobniej będzie to dopiero fala A i po fali B kurs będzie dalej zniżkował jako fala C. Jest to jednak odległa przyszłość.

Alternatywą dla takiego scenariusza, jest ten z korekta nieregularną. Wtedy bylibyśmy w fali C, a następnie kurs poszybowałby ponad szczyt ze stycznia. Jednak po analizie zasięgów fal, zniesień i ich długości raczej wykluczałbym taki scenariusz.

Na wykresie dziennym możemy, dokładnie przyjrzeć się porządkowi fal w potencjalnej fali A korekty.

XTB

Jak można zauważyć na poniższym wykresie, po fali pierwszej nastąpiła korekta złożona, która zniosła 62 procent tej fali. Stanowiła ona zarazem prawe ramie formacji RGR, której zasięg pokrywa się z podanym wcześniej, czyli z poziomem czwartej fali impulsu wzrostowego (1.14150-1.14200) , oraz zniesieniem 38 procent tegoż impulsu.

Fala czwarta natomiast, zniosła 50 procent fali trzeciej. Była to korekta prosta nieregularna, która była zarazem ruchem powrotnym do przebitej przez falę trzecią linii szyi i zatrzymała się dokładnie na powyższym zniesieniu oraz bardzo mocnym oporze. (obszar szczytów i dołków od sierpnia 2013)

Obecnie powinniśmy przebywać w fali piątej. Dokładnie w fali czwartej-fali trzeciej, fali piątej. Jeżeli nie wydarzy się jakaś niespodzianka w postaci korekty nieregularnej, kurs powinien spadać do wyznaczonych wcześniej poziomów.

 Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here