Naga Markets

Kurs EURPLN porusza się od połowy listopada w wąskim spadkowym kanale odchylenia standardowego. Pod koniec listopada kurs testował dolne ograniczenie większej formacji wzrostowej z genezą przypadającą na sierpień tego roku. Skuteczne przebicie dolnej granicy, wspomnianego kanału wzrostowego, nastąpiło jednak dopiero w połowie grudnia.

Pod koniec ubiegłego tygodnia Polski Złoty umocnił się wobec wspólnej europejskiej waluty do poziomu nie obserwowanego od września br., tym samym kurs EURPLN zbliżył się do 17-miesiecznego minimum, 4.02790, przypadającego na 6 sierpnia tego roku. (…)Sytuacja techniczna wskazuje na możliwość zejścia poniżej psychologicznej bariery 4.0000, z poziomami wsparć na 4.02640 i 3.82650. Znajduje to fundamentalne potwierdzenie w wysokim zainteresowaniu zagranicy polskimi obligacjami, o rentownościach utrzymujących się na atrakcyjnych poziomach.

Tymczasem ekonomiści z BRE Banku podtrzymują oczekiwania co do kontynuowania cyklu nieprzerwanych obniżek stóp procentowych, aż do poziomu 3 proc., tak by wypełnić cel inflacyjny i ożywić spowalniającą gospodarkę.

W kalendarzu makro na najbliższe dni: w piątek Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury, publikowany przez Bureau for Investments and Economic Cycles oraz za tydzień w środę (już w nowym roku) Indeks PMI dla przemysłu za grudzień oraz Saldo rachunku bieżącego za III kw. Natomiast najbliższe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej odbędą się 8 i 9 stycznia.

Autr: Dominik Murlak FX Team Dom Inwestycyjny BRE Banku

Analiza EUR/PLN wykres dzienny

Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułAkcja charytatywna – traderzy dla zwierzaków
Następny artykułKomentarz z dnia 27 grudnia 2012
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here