Naga Markets30 września 2013

EUR/JPY

Po pokonaniu oporu 132.70 poprzez wybicie w górę z formacji inside bar od kilku dni obserwujemy niezdecydowanie rynku. Przejawem niepewności jest proces formowania się kolejnej formacji inside bar. Dla zwolennika PA to sygnał by nie zajmować pozycji i czekać na wiarygodny sygnał kierunku wybicia.


eurjpydaily27_09_2013

Złoto

Traderzy pamiętają dynamiczny spadek ceny złota kilka miesięcy temu po wyłamaniu poziomu 1560, lecz obecny wykres dzienny sygnalizuje nieco inny układ odniesienia.
Widać wyraźnie, że złoto po osiągnięciu lokalnego dołka na poziomie 1180 rozpoczęło silną korektę do poziomu 1430, po czym uformował się spadkowy pin bar na horyzontalnym poziomie oporu i inicjatywę ponownie przejęli sprzedający. 18 września pojawiła się bardzo mocna wzrostowa świeca w ramach fakey setup. Od tego czasu rynek najwyraźniej nie zna dalszego kierunku ruchu. Przejawem tego niezdecydowania jest tworząca się obecne formacja inside bar.
Jest prawdopodobne, że kierunek wybicia określi ruch ceny złota na dłuższy czas. Po wybiciu w górę pierwszy opór to 1430, po wybiciu w dół – pierwsze wsparcie – 1270. Zwolennicy PA powinni podjąć decyzję po wybiciu z formacji i w zgodzie z zasadami zarządzania ryzykiem.

xauusddaily27_09_2013

Autor: Zbigniew WieczorekConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here