Naga MarketsPara EUR/AUD jest dobrym obrazowaniem tego, co dzieje się na większości par z euro. Rynki te osiągnęły właśnie punkty graniczne, a więc zachowanie wspólnej waluty w najbliższym czasie może dać wskazówkę dotyczącą przyszłości wielu par.

Rynek EUR/AUD ma za sobą udany wrzesień, w trakcie którego wykonano znaczący wzrost wyceny euro w dolarze australijskim. W trakcie tej zwyżki zrealizowała się formacja G-1-2, czyli układ, który omawiam na warsztatach stacjonarnych z naszymi Klientami. Aktualnie sytuacja nie jest już tak oczywista.

Trzeba pamiętać, że fragment zmian cen, który widzimy na wykresie jest częścią długoterminowego trendu wzrostowego. Tym samym odważne koncepcje zmiany kierunku na spadkowy powinny być podbudowane solidnymi argumentami. Fundamenty raczej sugerują podtrzymanie tendencji, gdyż bank centralny Australii wydaje się bardziej skory do luzowania polityki pieniężnej.

Technicznie, póki co, podaży udało się doprowadzić rynek do poziomy startowego ostatniej fali wzrostu, ale to nie jest klasyczna negacja. Zatem z tego punktu widzenia dopiero spadek pod poziom 1,5850 miałby jakieś znaczenie pod tym względem. Tymczasem wykres pary znajduje się przy oporze w okolicy 1,6450. Ewentualne sygnały słabości rynku można wykorzystać do zagrania na spadek, ale z ciasnymi stopami. Wyjście nad wspomniany opór wszelkie zagrywki na spadek oddali w czasie, a skłoni do gry na wzrost przy okazji retestu tego poziomu jako wsparcia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here