Naga Marketsxm_logo1

Sponsorem analiz dla początkujących jest broker XM.

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!

Na interwale H4 notowań złota doszło ostatnio do wybicia ponad linię trendu spadkowego. Dla wielu graczy początkujących, którzy zazwyczaj przeszacowują znaczenia linii trendu byłby to sygnał do kupna. Jak widać na wykresie, po wybiciu cena napotyka silny opór w postaci poprzedniego dołka. Układ dołków i szczytów nie uległ zmianie i wciąż pozostaje prospadkowy. Pełna zmiana trendu wg price action następuję wtedy, gdy wybity zostaje ostatni szczyt trendu spadkowego, a następnie kurs porusza się tak, ze można wyznaczyć dwa coraz wyżej umiejscowione dołki i szczyty.
1
Niezależnie od metod wyznaczania trendu, gdyż jest to zjawisko tylko pozornie nie sprawiające problemów, warto zaglądać na wyższe interwały czasowe. Na D1 mamy długie, górne cienie świec w strefie oporu. Nie wygląda to zbyt optymistycznie, a raczej zapowiada dalsze spadki, przynajmniej do poprzednich minimów.
2

Zobacz artykuły poświęcone edukacji na forex – w każdy piątek nowy artykuł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDurable goods orders – Słownik makro
Następny artykułWywiad: Od 600 Dolarów do 600 000 w sześć lat
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here