Naga Marketsxm_logo1

Sponsorem analiz dla początkujących jest broker XM.

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!

Na interwale dzienny notowań złota widać wyraźnie, że kurs ruszył na północ tworząc nowy trend wzrostowy. Aktualne spadki wyglądają na korekcyjne. Można to ocenić porównując impet obu ruchów. Pierwszą reakcją popytu i zarazem pierwszym symptomem zbliżającego się końca spadków jest reakcja na kluczowym wsparciu, które oparte jest o poziom jednego z wcześniejszych szczytów. Powstała tam formacja objęcia hossy oznaczona czerwonym okręgiem. Jest to silny sygnał prowzrostowy. Aktualnie cena oscyluje w rejonie maksimów tej formacji, warto przyjrzeć się bliżej czy można uzyskać jeszcze lepszą (niższą) cenę kupna, chcąc grać na wzrosty po tym sygnale.
d1
Schodząc na interwał H4 widzimy, że cena ma mały problem z wybiciem poprzedniego maksimum. Jest też maksimum naszego sygnału i dopiero wybicie tego lokalnego oporu doprowadzi do jego aktywacji. Także linia korekty (czerwona) nie zostaje na razie pokonana, co może oznaczać jeszcze mały ruch spadkowy.
h4
Na H1 można po ostatnich dołkach poprowadzić linię, wydaje się że spadki po odbiciu od oporu powinny doprowadzić cenę właśnie tam. Jak widać, może jeszcze liczyć na uzyskanie niższej ceny kupna. Wybicie oporu powinno “uruchomić” formację objęcia hossy i doprowadzić do powrotu do trendu wzrostowego.
h1

Zobacz artykuły poświęcone edukacji na forex – w każdy piątek nowy artykuł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Panie Lukaszu
    Prosze czytac co pisze mądry Zyd Goldman nie robi tego bez powodu i jakie rekomendacje wystawia fundacja Maxa Szulera.
    Wiedze nalezy wykorzystywac ostroznie i to bardzo ostroznie
    Z pow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here