Naga MarketsCena złotego kruszcu wyrażana w dolarach amerykańskich ponownie pojawiła się na linii trendu wzrostowego prowadzonej do dołka z grudnia ubiegłego. Linia ta była dotychczas dobrze respektowana dlatego też także tym razem można spodziewać się odbicia.

Warto jednak zauważyć, że poprzednie odbicie od LT nie było silne nawet na tyle, by dotrzeć do oporu jaki zapewnia linia prowadzona od tegorocznych maksimów. Może to być dla nas ostrzeżeniem o tym, że trend wzrostowy zaczyna się osłabiać. Dlatego też z rozważaniem zajmowania pozycji długiej warto wstrzymać się przynajmniej do czasu, aż skutecznie wybity zostanie opór jaki stanowi wspomniana już wcześniej linia trendu spadkowego.

Z kolei zmiana nastawienia na spadkowe jeśli chodzi o rynek spot złota będzie miała miejsce dopiero w  momencie zamknięcia na wykresie dziennym poniżej obszaru wsparcia otaczającego poziom 1305.00.

3009-gold-d1

Jest jeszcze jedna istotna kwestia od strony analizy technicznej, która pod znakiem zapytania stawia dalszy wzrost. Jej odkrycie umożliwia przejście na wykres miesięczny XAUUSD. Jak widzimy na poniższym wykresie, cena od trzech miesięcy zmaga się z ponad 5-cio letnią linią trendu spadkowego. W tym czasie ustanawiane są coraz niższe szczyty, a zamknięcia mają miejsce pod linią trendu. To właśnie sprawia, że jeśli chodzi o inwestycje w dłuższym terminie dobrym rozwiązaniem może być oczekiwanie na skuteczne zamknięcie miesiąca ponad linią trendu, a najlepiej powyżej lipcowych maksimów.

Powyższa analiza została wykonana na rachunku u brokera XM, który oferuje $30 na start!

3009-gold-mn


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://www.xm.com/pl/webinars?gid=2585″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. byl tu ze 2 miesiące temu filmik Tomasz Rozmus gdzie bylo ze znalazł akumulacje i jest sygnał na buy-podobno cały czas aktualny. I gdzie są moje ulubione pozycje dużych graczy ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here