Naga MarketsWczoraj pisałem o słabości funta szterlinga i możliwych okazjach na parach walutowych z nim kwotowanych. Cały czas warto obserwować te instrumenty z uwagi na to, że na kilku z nich mogą w najbliższym czasie pojawić się sygnały zakupowe, zgodne ze strategią price action Tylko Dołki i Szczyty.

Jedną z wymienionych par walutowych był EURGBP. Jak widać na poniższym wykresie 4-godzinnym, para ta znajduje się w trendzie spadkowym, gdzie obecnie trwa korekta ostatniego impulsu wzrostowego, która zaprowadziła cenę do 33-procentowego zniesienia:

1101-eurgbp-h4

Przechodząc na wykres 30-minutowy dostrzec można wyhamowanie ruchu korekcyjnego i tworzący się właśnie szczyt. Potencjalnym sygnałem może być tu utworzenie się wyższego dołka, a następnie wybicie ostatniego szczytu.

Oczywiście należy brać również pod uwagę scenariusz dalszych spadków. Jednakże sygnałów do zajęcia pozycji można poszukiwać dopóki cena pozostaje na zamknięciach powyżej 66-procentowego zniesienia ostatniego impulsu wzrostowego.

Powyższa analiza została wykonana na rachunku u brokera XM, który oferuje $30 na start!

1101-eurgbp-m30


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here