Naga Markets
Wczoraj pisałem o słabości funta szterlinga i możliwych okazjach na parach walutowych z nim kwotowanych. Cały czas warto obserwować te instrumenty z uwagi na to, że na kilku z nich mogą w najbliższym czasie pojawić się sygnały zakupowe, zgodne ze strategią price action Tylko Dołki i Szczyty.

Jedną z wymienionych par walutowych był EURGBP. Jak widać na poniższym wykresie 4-godzinnym, para ta znajduje się w trendzie spadkowym, gdzie obecnie trwa korekta ostatniego impulsu wzrostowego, która zaprowadziła cenę do 33-procentowego zniesienia:

1101-eurgbp-h4

Przechodząc na wykres 30-minutowy dostrzec można wyhamowanie ruchu korekcyjnego i tworzący się właśnie szczyt. Potencjalnym sygnałem może być tu utworzenie się wyższego dołka, a następnie wybicie ostatniego szczytu.

Oczywiście należy brać również pod uwagę scenariusz dalszych spadków. Jednakże sygnałów do zajęcia pozycji można poszukiwać dopóki cena pozostaje na zamknięciach powyżej 66-procentowego zniesienia ostatniego impulsu wzrostowego.

Powyższa analiza została wykonana na rachunku u brokera XM, który oferuje $30 na start!

1101-eurgbp-m30


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 11.01.2017
Następny artykułPoranny przegląd rynkowy – ropa znów na celowniku
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here