Naga MarketswisielecW dzisiejszej analizie dla początkujących chcielibyśmy zaprezentować formację Price Action zwaną wisielcem na wykresie tygodniowym XAU/USD (złoto). Charakteryzuje się ona małym korpusem i długim cieniem i powinna wieńczyć ruch wzrostowy – w tym wypadku jest to korekta trendu spadkowego. Dodatkowo znaczenia dodaje tutaj fakt, że formacja wisielca powstała tuż pod znaczącym okrągłym poziomem 1300.00.

Wisielec sygnalizuje, że podaż w ubiegłym tygodniu była na tyle mocna, by przetestować niżej położone poziomy wsparcia. W omawianym przypadku świeca znacząco spenetrowała dołek poprzedniego tygodnia, co wraz ze spadkowym korpusem (zamknięcie tygodnia poniżej otwarcia) dodaje tej świecy niedźwiedziego znaczenia.

Na wykresie wskazaliśmy również podstawowe poziomy wsparcia i oporu wynikające z Price Action:

1252.86 – dołek ubiegłego tygodnia oraz okolice 50% długiej wzrostowej świecy z początku stycznia

1222.38 – podstawa długiej wzrostowej świecy oraz przełamanie wzrostów z przełomu listopada i grudnia

Kluczowym zadaniem dla tradera będzie teraz ocena siły popytu na tych poziomach i określenie, czy niedźwiedzie zdołają przełamać wzrosty i powrócić do trendu spadkowego. Właśnie na tam powinny rozegrać się kluczowe bitwy tej batalii. Ponowny atak na 1300 może oznaczać siłę niedźwiedzi, a jego przełamanie powinno powieźć cenę do wyższych szczytów w okolicach 1320 oraz 1340.

202_XM_XAUUSD
Wykres tygodniowy złota, XAU/USD

———————————————————————————————–

xm_logo1Sponsorem analiz dla początkujących jest broker XM.

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here