Naga MarketsWczorajsze, wieczorne posiedzenie FED nie zmieniło parametrów polityki monetarnej w USA. Także konferencja przebiegła zgodnie z oczekiwaniami i nie przyniosła większych zaskoczeń. FED wyraził m.in. niezadowolenie z niskiej inflacji, co raczej obniża szanse na cięcia stóp w przyszłości. Podobne stwierdzenie o braku ożywienia w produkcji, także nie skłaniają do obniżki stóp. To wszystko sprawia, że dolar powinien być przynajmniej stabilny w najbliższym czasie. Na wszystkie te słowa kurs waluty jednak specjalnie nie reagował. Dzisiaj mamy drugie w tym tygodniu posiedzenie znaczącego na rynku walutowym banku centralnego.

Tym razem chodzi o Wielką Brytanię. Tu szanse na obniżkę stóp procentowych ocenia się pół na pół, choć ostatnie niezłe odczyty gospodarcze te szanse zmniejszyły. Jutro oficjalnie kraj opuści UE, co także może wywołać jakąś reakcję na rynkach. Patrząc na wykres GBP/USD widać, że mimo wszystko, podaż jest dość ograniczona jak na takie fundamenty i mocnego dolara. Możliwe więc, że jeżeli dziś nie dojdzie do obniżenia stóp procentowych, to zakończenie procesu Brexitu zostanie pozytywnie przez rynek odebrane, a kurs zacznie znowu rosnąć.

gbpusd

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here