Naga MarketsKurs pary walutowej USD/SEK porusza się w trendzie spadkowym od czasu trzeciego odbicia, od linii trendu spadkowego, prowadzonej od szczytu z kwietnia 2014 roku. W pobliżu tej linii znajduje się także wsparcie horyzontalne przy 8.7650, które w listopadzie ubiegłego roku zostało pozytywnie przetestowane aż trzykrotnie.

Analizowany instrument finansowy posiada w swojej ofercie broker XM. Możesz wykorzystać tę analizę na koncie z premią 30$ bez depozytu własnego!

Przed spadkiem do obecnych poziomów cena konsolidowała jeszcze między poziomami 8.3365 – 8.6315, by po przełamaniu dolnego ograniczenia prostokąta, przetestować linię trendu wzrostowego prowadzoną od dołka z czerwca ubiegłego roku. Cofnięcie jakie nastąpiło po odbiciu skierowało cenę w okolice przełamanej bandy konsolidacji, a następnie niedźwiedzie z impetem przełamały linię trendu wzrostowego.

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Dyskusja o sytuacji rynkowej: Trading Floor[/pullquote]

Znaleźliśmy się tym samym na silnym wsparciu przy 8.1000, nad którym cena konsoliduje od kilku dni. Patrząc na wysokość stóp procentowych w Szwecji (-0,5%) oraz w USA (0,5%) wydaje się, że dalsze osłabianie dolara w stosunku do korony szwedzkiej nie ma sensownego uzasadnienia. W związku z tym byki będą musiały zmierzyć się z przełamaną linią trendu wzrostowego, jeśli ma dojść od ponownego testu oporu w pobliżu 8.3365. Alternatywnie, przełamanie kluczowego wsparcia przy 8.1000 może doprowadzić do osunięcia, a kolejny poziom obrony znajduje się w pobliżu 7.8750.

0604-USDSEKConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here