Naga Markets


USDPLN.stpH4

Wybory prezydenckie wpłynęły nie tylko na polską scenę polityczną, ale również na wycenę PLN na globalnych rynkach. Szczególnie mocno widać to na kursie USD/PLN, który w niedzielną noc otworzył się sporą luką. Do wczesnych godzin porannych polski złoty odnotował niemal 200 pipsowy spadek względem USD. Podobny ruch odbył się również na EUR/PLN.

Po domknięciu luki w końcówce sesji europejskiej, USD/PLN rozpoczął swój rajd na północ, by do wtorkowego poranka znaleźć się na poziomie poprzednich szczytów. Ruch prowzrostowy był kontynuowany do okolic poziomu 3,8200, który już kilkukrotnie w tym roku był kluczowym oporem na tej parze. Aktualnie USD/PLN koryguje dynamiczne wzrosty, na które złożyły się nie tylko wydarzenia w naszym kraju, ale również długo wyczekiwane pozytywne dane z USA.

Najbliższym wsparciem dla USD/PLN będzie poziom poprzedniego szczytu (okolice 3,7600), jednak na fali przewidywań w stosunku do piątkowego odczytu drugiego szacunku amerykańskiego PKB, spekulatywne spadki mogą sprowadzić kurs nawet w pobliże poniedziałkowej luki otwarcia. Poziom 3,7600 może być dobrym miejscem do szukania średnio i długoterminowego sygnału kupna USD/PLN. Pierwszym miejscem księgowania zysku może być już poziom wczorajszego szczytu, choć jeśli ostatnie wyniki amerykańskiej gospodarki były faktycznie przejściowe można rozważyć dłuższy horyzont inwestycyjny i ustawić zlecenie Take Profit w okolicy poziomu 3,9500.

xm_logo1Sponsorem analiz dla początkujących jest broker XM.

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here