Naga Markets webinar


USDPLN.stpH4

Wybory prezydenckie wpłynęły nie tylko na polską scenę polityczną, ale również na wycenę PLN na globalnych rynkach. Szczególnie mocno widać to na kursie USD/PLN, który w niedzielną noc otworzył się sporą luką. Do wczesnych godzin porannych polski złoty odnotował niemal 200 pipsowy spadek względem USD. Podobny ruch odbył się również na EUR/PLN.

Po domknięciu luki w końcówce sesji europejskiej, USD/PLN rozpoczął swój rajd na północ, by do wtorkowego poranka znaleźć się na poziomie poprzednich szczytów. Ruch prowzrostowy był kontynuowany do okolic poziomu 3,8200, który już kilkukrotnie w tym roku był kluczowym oporem na tej parze. Aktualnie USD/PLN koryguje dynamiczne wzrosty, na które złożyły się nie tylko wydarzenia w naszym kraju, ale również długo wyczekiwane pozytywne dane z USA.

Najbliższym wsparciem dla USD/PLN będzie poziom poprzedniego szczytu (okolice 3,7600), jednak na fali przewidywań w stosunku do piątkowego odczytu drugiego szacunku amerykańskiego PKB, spekulatywne spadki mogą sprowadzić kurs nawet w pobliże poniedziałkowej luki otwarcia. Poziom 3,7600 może być dobrym miejscem do szukania średnio i długoterminowego sygnału kupna USD/PLN. Pierwszym miejscem księgowania zysku może być już poziom wczorajszego szczytu, choć jeśli ostatnie wyniki amerykańskiej gospodarki były faktycznie przejściowe można rozważyć dłuższy horyzont inwestycyjny i ustawić zlecenie Take Profit w okolicy poziomu 3,9500.

xm_logo1Sponsorem analiz dla początkujących jest broker XM.

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here