Naga MarketsNotowania dolara amerykańskiego do polskiej złotówki po raz kolejny testowały w tym tygodniu barierę w obrębie poziomu 3.43. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, cena wybiła się ponad ten obszar we wtorek, jednak w kolejnych dniach wróciła z powrotem do jego zakresu.

Takie zachowanie akcji cenowej może wskazywać na to, że wybicie było fałszywe i cena nadal będzie przebywać w zakresie, którego dolne ograniczenie widoczne jest w pobliżu 3.31.

Potwierdzenia słuszności powyższego scenariusza możemy poszukiwać na wykresie 4-godzinnym, gdzie tworzy się formacja głowy z ramionami, a dodatkowo mamy tam krótkoterminową linię trendu wzrostowego biegnącą od dołka z lutego br.

Na razie jeszcze formacja RGR nie została potwierdzona, bowiem cały czas respektowana jest linia szyi. Nie można zatem powiedzieć czy prawię ramię jest już uformowane. Może także dojść do wybicia nowych maksimów i zanegowania tego potencjalnego scenariusza.

Jeśli jednak wybity zostanie obszar tworzący linię szyi, a także linia trendu wzrostowego widoczna na poniższym wykresie, kurs może dalej osuwać się do wsparcia na 3.37. Kluczowy obszar obrony jest tu jednak zlokalizowany blisko 3.31, bowiem w tych okolicach znajdują się tegoroczne minima.

Handluj na analizowanym instrumencie u brokera XM, któremu zaufało już ponad milion klientów na całym świecie >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPolskie bezrobocie znów spada
Następny artykułStrategia na kontrakty WIG20 – transmisja z #103 Trading Jam Session
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here