Naga Marketslogo_xm_2Analiza powstała przy współpracy z brokerem XM. Promocja – załóż konto i otrzymaj 30USD bez depozytu. Broker XM oferuje handel FX, CFD, ropa i złoto. Zobacz również ofertę szkoleń internetowych: Webinaria


Zasada łączenia świec

W dzisiejszy, sobotni poranek chciałbym poruszyć temat świec japońskich a w zasadzie jedną kwestię – łączenia pojedynczych świec. Wiele osób w ciemno przyjmuje klasyczne formacje nie dostrzegając głębszego ich sensu. Tak naprawdę istnieje cała masa formacji świecowych ale większość z nich po połączeniu i utworzeniu jednej wspólnej świecy, wskaże nam na przewagę popytu lub podaży. Przewaga ta objawi się w postaci dłuższego cienia u góry lub na dole.

Ciekawy przykład łączenia świec pojawia się na wykresie dziennym USD/JPY. Łącząc trzy ostatnie świece otrzymujemy pięknego, spadkowego pin bara, który naruszał, być może fałszywie, strefę oporu. Taka świeca może być potraktowana jako sygnał do spadków.
1
Ciekawie robi się na wykresie miesięcznym. Otóż znajdujemy się w ważnej strefie oporu, którą wyznacza szczyt z 2007 roku. Nasz sygnał D3 jest niezgodny z panującym trendem wzrostowym, ale przynajmniej zagrywany byłby z długoterminowej strefy oporu.
2
Na W1 mamy 3 świece wskazujące pewną słabość i niezdecydowanie. Jeżeli uważamy, że nadejdą spadki to ten interwał wyznacza nam strefę wsparcie, do której spadki powinny zmierzać. Jest to poziom poprzednich dwóch szczytów czyli okolice 122,00.
3
Wracając na D1 z większego oddalenia, robi się znowu ciekawie. Do strefy wsparcia możemy dodać jeszcze całkiem nieźle respektowany kanał wzrostowy. Jego dolna krawędź zbiega się ze strefą wsparcia. Z tej perspektywy trend wzrostowy nie jest już tak straszny, a spadki do wsparcia i dolnej krawędzi wydają się być całkiem możliwe, zwłaszcza że mamy sygnał trzydniowy pokazujący przewagę podaży.
4
Co okaże się ważniejsze, trend czy sygnały świecowy z wysokich interwałów – okaże się wkrótce 🙂

Zobacz artykuły poświęcone edukacji na forex – w każdy piątek nowy artykuł.

To również powinieneś wiedzieć o świecach japońskich:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Z wykresu wynika że strefa 50-61 tego drugiego pin bara byłaby lokalną strefą wsparcia zakładając że ciągle jesteśmy jeszcze w trendzie.

  2. Idąc tą metodą i łącząc świece 4-6 wstecz też otrzymujemy pin bara, równie pięknego. Rozważać kupno na 50 czy 61 tego drugiego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here