Naga MarketsNotowania pary walutowej USDJPY wybiły wczoraj szczyty z 2- i 10-go maja, po czym sesja zamknęła się w kluczowej strefie oporu, w obrębie 110.30. Obszar ten powstrzymał kupujących w lutym, a w styczniu sprawdził się także jako wsparcie.

Obecnie, momentum na tej parze wskazuje na wzrosty, a zatem zawieranie pozycji krótkich, byłoby zagraniem przeciwko panującemu trendowi. Jednak nie przekreśla to potencjału do odbicia od oporu, a tym samym utworzenia głębszej korekty.

Z kolei ciekawa sytuacja może pojawić po skutecznym przełamaniu oporu. Wtedy też traderzy spekulujący zgodnie z trendem, będą mogli poszukiwać okazji zakupowych. Najbliższy kluczowy opór przy tym scenariuszu stanowi strefa znajdująca się w okolicach poziomu 113.40.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBPAUD – wyjście z kanału wzrostowego
Następny artykułRPP pozostawia stopy procentowe bez zmian
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here