Naga MarketsW szerszej perspektywie notowania pary walutowej USDJPY poruszają się pod 2,5-letnią linią trendu spadkowego. Ostatni raz była ona testowana na początku listopada, gdzie w wyniku odbicia notowania osuwały się przez trzy tygodnie z rzędu.

Od tego czasu trwa odreagowanie, a ostatnie 5 tygodni to ruch w konsolidacji, która przybrała formę prostokąta widocznego lepiej na wykresie 4-godzinnym poniżej.

Obecnie notowania zmierzają ponownie do górnego ograniczenia formacji horyzontalnej, które znajduje się w okolicach 113.64. Pokonanie tego poziomu otworzy drogę do kluczowej strefy oporu, gdzie omawiana wcześniej linia trendu zbiega się z horyzontalnym obszarem w obrębie 114.37.

Alternatywnie, w przypadku negatywnych danych z amerykańskiego rynku pracy spodziewać się można dalszego ruchu w prostokącie. Wtedy sprzedający będą musieli zmierzyć się ze wsparciem na 112.05.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEthereum z kapitalizacją powyżej $100 miliardów!
Następny artykułSEC ostrzega inwestorów przed kryptowalutami
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here