Naga Marketslogo_xm_2Analiza powstała przy współpracy z brokerem XM. Promocja – załóż konto i otrzymaj 30USD bez depozytu. Broker XM oferuje handel FX, CFD, ropa i złoto. Zobacz również ofertę szkoleń internetowych: Webinaria

Dzisiejsza analiza jest kontynuacją tej czwartkowej, która po części była dobrą prognozą późniejszych wydarzeń.

Jak już wiadomo, Amerykanie utrzymali wysokość stóp procentowych na dotychczasowym poziomie, co przełożyło się na mniej lub bardziej dramatyczne spadki USD względem pozostałych walut G10. USD/JPY faktycznie powróciło w rejony 119,50 czyli poziomu wcześniejszych minimów oraz wybiło formację trójkąta w której para znajdowała się od końca sierpnia. Wybicie okazało się jednak fałszywe, gdyż podaż napotkała opór na równym poziomie 119,00 a dolarowe byki zwęszyły okazję do tańszego zakupu USD po czym wykres ponownie powędrował w górę:

USDJPYH4Wzrosty zatrzymały się w bliskiej odległości od zniesienia 50% mierzonego ruchu spadkowego, po czym ponownie rozpoczęło się swobodne spadanie USD/JPY w kierunku dolnego ograniczenia formacji:USDJPYH1W tym momencie najbliższym wsparciem dla kupujących będzie strefa 119,70/75, lub nieco bezpieczniejsza 119,50 (poziom 23,6 poniżej dolnego ograniczenia formacji). Dla kupujących USD/JPY sensownym umiejscowieniem pierwszego zlecenia take profit będzie ostatni lokalny szczyt na 120,60, który pokrywa się z zniesieniem 78,6 ostatniego ruchu spadkowego. W przypadku potwierdzonego wybicia dolnego ograniczenia trójkąta, rozsądnym będzie sprzedaż USD/JPY z pierwszym przystankiem już w okolicach 119,00.

Zobacz artykuły poświęcone edukacji na forex – w każdy piątek nowy artykuł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here