Naga MarketsCiekawie wygląda sytuacja pary USD/JPY na wysokich interwałach czasowych. Patrząc przez pryzmat świec miesięcznych widać, że trend wzrostowy dotarł do poziomu poprzedniego szczytu i od tego momentu między popytem a podażą trwa stan równowagi. Może być to tylko korekta ale także początek końca trendu wzrostowego…

1

Wstępny sygnał przynajmniej osłabienia trendu widoczny jest na wykresie tygodniowym. Po pierwsze, wzrosty przekształciły się w ruch boczny ale przede wszystkim doszło już do spadku poniżej linii trendu wzrostowego. Nie oznacza to jeszcze zakończenia trendu. Linię można zawsze poprawić w przypadku powrotu do wzrostów. Układ dołków nadal jest wzrostowy. Mamy więc jedynie wstępny sygnał pewnego osłabienia popytu. Sygnał właściwy pojawi się w momencie upadku kluczowego wsparcia okolic 116,00, wtedy układ ekstremów przestałby być charakterystyczna dla trendu wzrostowego. Pojawiłaby się także ciekawa okazja do gry na spadki przy ewentualnym re-teście tego poziomu od dołu. Kolejne wsparcie to dopiero okolice 105,00.

2

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Zajrzyj na stronę brokera XM, gdzie znajdziesz znacznie więcej analiz, a także ciekawe artykuły i materiały edukacyjne.[/pullquote]

Wszystko widać dokładnie na wykresie dziennym. Mimo, że ostatnio to Jen wydaje się być górą, nie należy przedwcześnie wyrokować końca trendu. Wsparcie, na którym się znajdujemy już kilka razy dało zarobić, przynosząc klasyczne sygnały świecowe takie jak formacje objęcia hossy czy świece z długimi, dolnymi cieniami (ostatnio to pin bar powstały w wyniki połączenia dwóch świec czyli D2).

To czy 2016 rok okaże się rokiem Jena zależy więc w dużej mierze od zachowania lub upadku strefy wsparcia.

3

Dołącz do cyklu darmowych szkoleń online, które broker XM prowadzi wraz z portalem Comparic.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEUR/JPY ze spadkowym pin barem na koniec tygodnia
Następny artykułLiga Traderów IV edycja – 1/4 finału
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here