Naga MarketsKurs pary walutowej USDJPY na wykresie dziennym znalazł się na istotnym oporze jeśli chodzi o teorię Murrey Math Lines. Opór ten stanowi linia 5/8 (103.90), która obowiązuje zarówno na wykresie dziennym jak i 4-godzinnym. W tych okolicach uformował się również szczyt z początku ubiegłego miesiąca.

Dziś opór zdaje się sprawdzać w swej roli i widać formującą się czerwoną świecę na wykresie dziennym.

0710-usdjpy

Teoria MM Lines głosi, że linia 5/8 jest trudna do pokonania za pierwszy razem, dlatego też przed jej przełamaniem często dochodzi do cofnięcia przynajmniej o jedną oktawę (chodź oczywiście cofnięcie może być głębsze).

Przechodząc na wykres 4-godzinny widać, że świeca, która obecnie się formuje, testuje przy tym linie 4/8, a więc doszło do cofnięcia o jedną oktawę. Oczywiście trzeba mieć na uwadze fakt, że jest to świeca, która jeszcze się nie zamknęła i może ona wyglądać zupełnie inaczej – należy poczekać na jej pełne uformowanie. Jednakże warto obserwować akcje cenową jaka rozgrywa się nad linią 4/8, gdyż właśnie tam pojawić się może okazja choćby do krótkoterminowego zagrania longów. Pierwszym celem będzie opór na linii 5/8, natomiast po jego skutecznym przełamaniu, ruch wzrostowy powinien wynieść cenę do kolejnej linii, a mianowcie 6/8 (104.68).

0710-usdjpy-hConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here