Naga MarketsW ubiegłotygodniowej analizie pary walutowej USD/CHF pisałem o setupie, który w tym tygodniu mógł stanowić okazję dla sprzedających. Kurs dolara w relacji do franka osunęły się zgodnie z przedstawioną koncepcją na handel i dotarły do pierwszego celu.

Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, notowania USDCHF osunęły się do krótkoterminowej linii trendu, która następnie została przełamana. Cena dynamicznie skierowała się do lokalnej strefy wsparcia w obrębie 0.9944.

notowania USDCHF osunęły się do krótkoterminowej linii trendu

Po osiągnięciu strefy wsparcia (pierwszego celu) rozpoczęła się konsolidacja w jej obrębie. Na wykresie dziennym przyjęła ona formę setupu inside bar, gdzie akcja cenowa z czwartku w całości mieście się w zakresie środowej sesji. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na trzy ostatnie zamknięte świece, które charakteryzują się długimi cieniami.

Istotne znaczenie może mieć teraz wybicie z formacji inside bar. Jeśli kurs wybije się dołem (preferowany scenariusz) będzie to równoznaczne z przełamaniem krótkoterminowego wsparcia na 0.9944 i otworzy drogę do kluczowego poziomu obrony na 0.9865. W przypadku dalszych osunięć, kolejny istotny cel widoczny jest na 0.9865. Alternatywnie, wybicie górą z inside bara  ponownie odsłoniłoby obszar oporu na 1.0065. Tymczasowo kwestionowałoby to również niedźwiedzie nastawienie.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

USD/CHF - znaczenie może mieć teraz wybicie z formacji inside bar


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here