Naga MarketsOstatni raz o parze walutowej USDCHF pisałem, kiedy ta znalazła się na kluczowym oporze przy 1.0030, stanowiącym jednocześnie maksima z drugiej połowy ubiegłego roku. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, na oporze pojawiła się wystarczająca liczba ofert, by zepchnąć notowania do linii trendu biegnącej od dołka z obecnego roku.

W minionym tygodniu wspomniana linia trendu została przełamana i od tego czasu notowania utrzymują się pod nią. Nie widać jednak kontynuacji spadków, cena bowiem utknęła w konsolidacji, która lepiej widoczna jest na wykresie 1-godzinnym.

Notowania po przetestowaniu przełamanej linii trendu jako nowego oporu poruszają się w zakresie, którego dolne ograniczenie znajduje się w okolicach 0.9830. Jeśli zatem spadki mają być kontynuowane, powinniśmy najpierw zobaczyć skuteczne wybicie dolnej bandy tego zakresu.

Kolejny, kluczowy poziom obrony po wybiciu widoczny jest dopiero w okolicach 0.9646. Z kolei w przypadku odbicia od 0.9830, a następnie pokonania strefy przy 0.9892, kupujący ponownie będą musieli się zmierzyć z przełamaną linią trendu wzrostowego.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here