Naga Markets


Kanadyjczycy nie zmieniają swojej polityki monetarnej, a w Stanach nadal czekają na kolejny, drugi już szacunek odnośnie PKB w pierwszym kwartale 2015 roku. Jak to przekłada się na wykres USD/CAD?

USDCAD.stpH1

Na wykresie godzinowym widzimy serię coraz wyższych dołków i szczytów co idealnie wpasowuje się w definicję trendu wzrostowego. Niepokoić może pewien brak dynamiki w ostatnich impulsach wzrostowych, który jest najprawdopodobniej wynikiem ostatnich odczytów makroekonomicznych. Warto przypomnieć, że wciąż dzisiaj czekamy na publikację jobless claims (przewidywania odnośnie poziomu nowych wniosków ukształtowały się na poziomie 270 tysięcy) oraz liczby sprzedanych nieruchomości mieszkalnych za miesiąc kwiecień. Odczyty wyższe od przewidywanych pozytywnie wpłyną na wycenę USD względem CAD i pozwolą parze na kontynuowanie wzrostów.

Najbliższy opór znajduje się na poziomie 1,9520, gdzie utworzyła się świeca pinbar poprzedzająca potężne spadki na USD/CAD. W przypadku gorszych wiadomości ze Stanów, kurs cofnie się do jednej z dwóch najwyższych stref wsparcia. Fakt przyspieszenia trendu wzrostowego może oznaczać, że korekta ostatnich wzrostów na fali danych z USA może powrócić w rejony dolnego ograniczenia zielonego kanału.

xm_logo1Sponsorem analiz dla początkujących jest broker XM

Sprawdź ofertę oraz promocje dla klientówtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here