Naga MarketsPierwszy, pełny tydzień marca br. zakończył się utworzeniem interwale tygodniowym niedźwiedziego pin bara testującego opór na 1.2900. Formacja ta zwykle wskazuje na odwrócenie i potencjał do spadków.

Jednak tym razem pin bar po prostu nie zadziałał. Jako bowiem widzimy na wykresie tygodniowym poniżej, notowania zamknęły się w ubiegłym tygodniu znacznie ponad maksimami tej formacji.

Siła byków po wybiciu nowych maksimów i przełamaniu oporu na 1.2900 skłania teraz do poszukiwania okazji zakupowych, zgodnych z panującym momentum. Najbliższe wsparcie przy takim scenariuszu znajdziemy na wcześniejszym oporze przy 1.2900. Kolejna istotna strefa obrony znajduje się natomiast blisko 1.2665. Warto natomiast zwrócić uwagę także na horyzontalne wsparcia krótkoterminowe, które oznaczone zostały na wykresie 4-godzinnym poniżej.

Z kolei celem dla potencjalnych pozycji długich może być kluczowy opór na 1.3200. Jego pokonanie otwierałoby drogę do wzrostów w kierunku 1.3540.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… USD/JPY, EUR/CHF, GBP/USD
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 19.03.2018
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here