Naga Markets
W dzisiejszej analizie pary walutowej USDCAD na wykresie godzinowym przedstawię wprowadzenie do strategii Bollinger Bands #3A, której autorem jest Steven Primo. Narzędziem niezbędnym do korzystania z tej strategii są wstęgi Bollingera, gdzie wprowadzamy niestandardowe ustawienia, a mianowicie: interwał: 20 oraz odchylenie standardowe: 0.382

Rozważania o możliwości zajęcia pozycji krótkiej są możliwe dopiero kiedy 5 następujących po sobie świec zamknie się na lub poniżej dolnej wstęgi Bollingera. Ponadto musi utworzyć się spadkowy swing, tak jak na poniższym wykresie:

1909-usdcad-bb

W takiej sytuacji można rozważać sprzedaż poniżej lokalnego dołka, natomiast zlecenie zabezpieczające należy ustawić powyżej krótkoterminowego szczytu. Z kolei najbliższym celem dla naszej transakcji może być 200% rozszerzenie zakresu poprzedniego ruchu.

1909-usdcad-bb2

Wejście można realizować w takiej sytuacji za pomocą zlecenia sell stop. Jest jednak istotny warunek, o którym należy pamiętać. Jeśli świeca na interwale godzinowym zamknie się powyżej dolnej wstęgi Bollingera – unieważni to setup i ewentualne zlecenie sprzedaży należy usunąć.

Sprawdź jak korzystne mogą być warunki handlu u brokera XM

Jeśli taka sytuacja jak wymieniona powyżej miałaby miejsce, należy zaczekać aż kolejne 5 świec następujących po sobie zamknie się na lub poniżej dolnej wstęgi Bollingera.

Więcej na temat strategii już wkrótce na Comparic.pl


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here