Naga Marketsxm_logo1

Sponsorem analiz dla początkujących jest broker XM.

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!

W dzisiejszej analizie dla początkujących przyjrzymy się formacji, jak majaczy nam na wykresie pary USD/CAD. Po wzrostach w ubiegłym tygodniu para trafiła na strefę oporu 1.1450/70 skąd ruszyli sprzedający i dzisiejszy lokalny szczyt plasuje się wyraźnie pod szczytem piątku. Z drugiej strony mamy dwa bardzo ważne poziomy wsparcia: 1.1400/10 oraz 1.1370, w pobliżu których przebiegają wzrostowe linie trendu (szybsza  oraz wolniejsza). Patrząc na wyższy interwał zauważamy, że obecnie akcja rozgrywa się na poziomie poprzedniego szczytu, z którego cena ruszyła w dół by spaść na wsparcie 1.1310. W takiej sytuacji, nie mamy przekonania, jaki będzie dalszy kierunek ruchu ceny – zakładamy, że trend wzrostowy może być kontynuowany, ale jesteśmy też świadomi dużego ryzyka głębszych spadków i korekty całego trendu. Możemy natomiast ustalić sobie warunki, które mogą przybliżyć nas do przekonania o dalszym ruchu ceny.

Czytaj więcej o formacji podwójnego szczytu oraz podwójnego dna.

XM_USDCAD_812a

W skali intra-day istotnym sygnałem będzie dla nas przebicie szybkiej linii trendu i wsparcia 1.1410/00, skąd będziemy spodziewali się dalszych spadków przynajmniej do 1.1370. Z drugiej strony, przełamanie małej, spadkowej linii trendu po ostatnich dwóch szczytach, a także oporu 1.1470, daje nadzieję na kontynuację wzrostów do 1.1500, a może i wyżej po nowy szczyt w trendzie wzrostowym.

XM_USDCAD_812b

Jeśli natomiast spojrzymy na jeszcze szerszy horyzont, ujrzymy kolejny szczyt – na przełomie października i listopada – stojący w linii z naszymi obecnymi szczytami. Może to oznaczać, że obecny poziom cenowy nie jest inwestorom aż tak straszny, skoro kolejny raz do niego powracają. Tutaj też zobaczymy trend wzrostowy, który teoretycznie ma zostać kontynuowany, niemniej jednak ostatnia korekta była dość głęboka i można mieć wątpliwości, co do przekonania inwestorów o możliwości ruchu powyżej 1.15. Zawieranie transakcji w takiej sytuacji jak tutaj, jest dość problematyczne – z jednej strony nie chcemy kupować silnego oporu, a z drugiej strony nie należy sprzedawać trendu wzrostowego. Najlepszym, co możemy teraz zrobić, to ustalić sobie kryteria/ramy dla dalszego zachowania ceny (np. jak powyższe) i obserwować, co się dalej wydarzy.

XM_USDCAD_812cConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here