Naga MarketsCiekawie od dłuższego czasu wyglądają notowania pary USD/CAD. Aby zobaczyć szerszy kontekst trzeba patrzeć na wykresy o wyższych interwałach czasowych. Na tygodniówkach widać, że po wybiciu z formacji klina, wzrosty zaczęły przyspieszać z każdym kolejnym tygodniem. Apogeum zostało osiągnięte po nagłym załamaniu się notowań ropy naftowej, po tym Rosja odeszła od stołu negocjacji, a Arabia Saudyjska postanowiła ją ukarać zwiększaniem wydobycia i obniżaniem cen.

Dolar kanadyjski jest mocne skorelowany z cenami surowca i takie spadki ropy sprawiają, że waluta jest jedną ze słabszych w ostatnim czasie. Na wykresie widać, że niewiele brakuje do szczytu z 2016 roku, który zapewne zostanie niebawem osiągnięty. Wszelkie dane z obu krajów są ignorowane i liczy się tylko powrót do rozmów nad wydobyciem ropy. Wczoraj do tego wezwał Irak, jednak wydaje się, że konflikt wśród głównych producentów szybko się nie zakończy, mimo że tak niskie ceny nie są korzystne dla nikogo.

usdcad

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here