Naga MarketsRynek srebra niemal od początku lipca br. poruszał się spokojnie na południe. W efekcie tych spadków, w połowie grudnia br. dotarliśmy w okolice niezwykle istotnej strefy wsparcia w okolicy poziomu 15.90 i mierzenia 70.7% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów.

Pierwsza reakcja na tą strefę była popytowa przez co na wykresie dziennym powstał pro-wzrostowy pin-bar (strzałka). W kolejnych dniach obserwowaliśmy jednak próbę wybicia tego wsparcia jadnak popyt szybko zanegował te spadki. Mimo, że obecnie znajdujemy się powyżej poziomu 15.90 nie możemy jeszcze jednoznacznie stwierdzić, że poziom ten się obronił i został odrzucony.

Silver Daily
Silver Daily

Spoglądając na wykres H1 widzimy, że rynek od ponad dwóch tygodni porusza się w konsolidacji, której górne ograniczenie znajduje się w okolicy mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. Dopiero pokonanie tej strefy mogłoby zmienić nastawienie rynku na wzrostowe.

Silver H1
Silver H1

Spoglądając na poniższy screen zauważysz, że rynek znajduje się obecnie w niezwykle istotnym miejscu, w którym występuje konfluencja kilku wsparć: lokalny poziom 16.010, linia tendencji wzrostowej oraz mierzenie 38.2% Fibonacciego. Z tego powodu moglibyśmy spodziewać się tutaj pojawienia reakcji popytowej.

Jeżeli jednak poziom ten zostanie pokonany, wówczas spodki mogłyby dotrzeć nawet w okolice dolnego ograniczenia konsolidacji tj. poziomu 15.690.

Sprawdź jak korzystne mogą być warunki handlu u brokera XM

Silver H1
Silver H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułComparic z wizytą w siedzibie Windsor Brokers
Następny artykułChiński juan – coraz ważniejszy w globalnej gospodarce
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

  1. Fajnie, że zwiększyliście ilość analiz poświęconych metalom szlachetnym. Przecież zamiast publikować dużo analiz par egzotycznych, które jak sama nazwa mówi są niezbyt popularne, lepiej się skupić na tym na czym spora liczba inwestorów ma jakaś ekspozycję, czyli złoto i srebro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here