Naga Markets
Notowania amerykańskiego indeksu S&P 500 utworzyły pod koniec ubiegłego miesiąca nowy, historyczny szczyt w okolicach 2915.00. Od tego czasu indeks koryguje wzrosty, które rozpoczeły się w drugiej połowie sierpnia.

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, cena znalazła się obecnie w strefie dynamicznego wsparcia jakie tworzy kanał wykładniczych średnich kroczących z 10- i 20-dni. Dodatkowo, minima wczorajszej sesji znalazły się w strefie wsparcia horyzontalnego obejmującej poziom 2864.

Jeśli wsparcie zdoła powstrzymać sprzedających, a dodatkowo pojawi się sygnał kupna np. z price action, można będzie rozważyć zajmowanie pozycji długich, zgodnych z długoterminowym trendem wzrostowym.

Najbliższy cel przy powyższym scenariuszu stanowić będą maksima na 2915. Alternatywnie, przełamanie konfluencji wsparcia otworzy drogę do spadków. Lokalne wsparcie znajdziemy wtedy blisko 2845, natomiast kluczowy pozostaje obszar blisko 2790.

Handluj na analizowanym instrumencie u brokera XM, któremu zaufało już ponad milion klientów na całym świecie >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIchimoku Battle. Ciekawa okazja – EURAUD, EURNZD
Następny artykułGBPNZD – ponowny test konfluencji oporu
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here