Naga MarketsCena ropy WTI wyrażana w dolarach wzrastała po odbiciu od wsparcia przy 43.20, które jest jednocześnie dolnym ograniczeniem konsolidacji. Odbicie zaprowadziło cenę do górnej bandu zakresu przy 48.25. Tam też znajduje się strefa konfluencji, gdyż górne ograniczenie konsolidacji zbiega się z linią trendu spadkowego, prowadzoną od szczytu z czerwca br.

Ponadto widać, że w strefie tej utworzyła się formacja price action – inside bar, gdzie świeca z minionego piątku w całości mieści się w zakresie świecy czwartkowej. Inside bar najczęściej rozgrywa się jako formację kontynuacji. W tej jednak sytuacji setup utworzył się na oporze w związku z czym nie nadaje się on do spekulowania w klasyczny sposób.

Istnieje jednak szansa, że setup inside bar ewoluuje i dojdzie do fałszywego wybicia z tej formacji. Taki scenariusz może zatem doprowadzić do utworzenia formacji Fakey lub inside + pin bar. Obie te formacje sygnalizują potencjalne odwrócenie. Warto zatem obserwować jak zamknie się dziś rynek ropy, gdyż być może pojawi się okazja do zajęcia pozycji krótkiej. Celem dla spadków będzie wtedy linia trendu wzrostowego prowadzona od tegorocznego dołka lub też dolna banda konsolidacji przy 43.20.

Powyższa analiza została wykonana na rachunku u brokera XM, który oferuje $30 na start!

0310-ropa


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://www.xm.com/pl/webinars?gid=2585″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here