Naga MarketsKurs pary NZD/USD od lipca 2014 roku pozostaje w trendzie spadkowym. W nieco bliższym horyzoncie należy jednak spojrzeć na ruch trwający od września ubiegłego roku czyli trend boczny, dla którego kluczowym oporem pozostaje poziom 0,6880. Do tego oporu pozostaje jeszcze sporo miejsca, a dzisiaj chciałby zając się jeszcze bliższym okresem notowań, trwającym od 20 stycznia…

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Zajrzyj na stronę brokera XM, gdzie znajdziesz znacznie więcej analiz, a także ciekawe artykuły i materiały edukacyjne.[/pullquote]

Trwający 3 tygodnie trend wzrostowy jest doskonale widoczny na wykresie H4. Po bardzo dynamicznym wybiciu w górę nadszedł czas korekty. Jest to prawdopodobnie korekta prosta z porównywalnymi odcinakami spadkowym. Więcej o korektach przeczytasz w artykule: Korekta prosta zwana ZYGZAKIEM. Z cyklu charakterystyka korekt. Jeżeli tak będzie to aktualnie trwające spadki miałyby szansę zatrzymać się na kluczowym poziomie wsparcia okolic 0,6550-60. Jak widać, w tym rejonie przebiega także kilkukrotnie testowana linia trendu wzrostowego.

1

Wydaje się więc, że warto być cierpliwym i zaczekać na wyczerpanie się korekty oraz popytowy sygnał w zaznaczonym rejonie. Jeżeli jednak wsparcie i linia trendu upadną, będzie to czytelny sygnał powrotu do szerokiego trendu spadkowego.

Dołącz do cyklu darmowych szkoleń online, które broker XM prowadzi wraz z portalem Comparic.pltokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułByły duchowny oszukał inwestorów na ponad 30 mln EUR.
Następny artykułPodatki na rynku Forex – wideo
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here