Naga MarketsPo pięciu dniach spadków i przełamaniu kluczowego obszaru wsparcia przy 80.50/70 kurs pary walutowej NZDJPY zatrzymał się na kolejnym poziomie obrony przy 78.90.

Wzrostową korektę, której właśnie jesteśmy świadkami można wykorzystać do poszukiwania okazji sprzedażowych, zgodnych z panującym momentum. Do tego celu przysłużyć się może strategia price action TDiS.

Na poniższym wykresie 4-godzinnym wyznaczona została strefa (lokacja), w której będę szukał okazji do zajęcia pozycji krótkiej. Idealnie gdyby sygnał sprzedażowy pojawił się w obszarze oporu między 80.50 – 80.70, który przecina się z linią trendu spadkowego.

Ciekawe miejsce na powrót do spadków stanowi również obszar luki spadkowej, który zbiega się z 50-procentowym zniesieniem ostatniego impulsu spadkowego. Kiedy pojawi się już jakaś okazja zapewne znajdzie się ona w dzienniku tradera na forum Comparic.

Powyższa analiza została wykonana na rachunku u brokera XM, który oferuje $30 na start!


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 10.03.2017
Następny artykułPolnord [PND], Asbis [ASB] – Gorące spółki dnia
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here