Naga MarketsNotowania pary walutowej NZDJPY od ponad roku poruszają się w szerokim zakresie, którego górne ograniczenie stanowi strefa w obrębie 83.60, natomiast wsparcie zapewnia obszar w pobliżu 75.85.

Jak widać na wykresie tygodniowym poniżej, kurs od kilku tygodni zmaga się ze wsparciem zakresu. Jednakże nie udało się go jeszcze skutecznie pokonać, co wciąż daje szanse na odbicie.

Po przejściu na wykres 4-godzinny widzimy, że notowania w minionym tygodniu poruszały się w kanale, którego nachylenie jest zgodne z dominującym kierunkiem. Często wybicie z takiej formacji w kierunku przeciwnym do jej nachylenia jest dobrym prognostykiem odwrócenia.

Obecnie trwają zmagania z górnym ograniczeniem wspomnianego wyżej kanału. Ponadto notowania zrealizowały już średni zakres z ostatnich 14-dni, a nawet przekroczyły go o ponad 20-pipsów.

Jeśli zatem opór kanału zostanie skutecznie pokonany możliwe, że będziemy świadkami głębszego odbicia od długoterminowego wsparcia zakresu przy 75.85. Przy realizacji takiego scenariusza, kurs może kierować się dalej do oporu w postaci linii trendu biegnącej od tegorocznych maksimów. Kolejny, horyzontalny opór krótkoterminowy znajduje się natomiast w pobliżu 78.36.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here