Naga Markets
W niniejszej analizie dla początkujących przyjrzymy się parze walutowej NZDCAD na wykresie dziennym. Pod uwagę weźmiemy setup dla pozycji krótkiej / opcji PUT jaki już niebawem może się zmaterializować. Setup ten pochodzi ze strategii Bollinger Bands #3A.

Pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę są zamknięcia świec na określonym interwale, w tym wypadku dziennym. Potrzebujemy przynajmniej pięciu następujących po sobie świec zamykających się na lub poniżej dolnej wstęgi Bollingera.

Kolejna rzecz to uformowanie się lokalnego dołka. Ten warunek również został spełniony. Czekamy zatem tylko na uformowanie się lokalnego szczytu, który posłuży nam do tego, byśmy ustawili nad nim zlecenie stop loss. Co istotne, w międzyczasie żadna ze świec nie może zamknąć się poniżej górnej wstęgi Bollingera.

Wejście w pozycję krótką (opcję PUT) następuje po wybiciu lokalnego dołka przy 0.9414. Wystarczy zatem, że cena znajdzie się 1-2 pipsy poniżej tego poziomu. Zyski natomiast realizować można najwcześniej na 200-procentowym przedłużeniu ruchu spadkowego jaki miał miejsce przed zamknięciem się ceny poniżej dolnej wstęgi Bollingera.

Powyższa analiza została wykonana na rachunku u brokera XM, który oferuje $30 na start!

Nasz potencjalny setup może wyglądać w ten sposób:

1010-nzdcad


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAktywne o poranku: Asbis, Lubawa, Briju
Następny artykułTrading egzotyczny – EURNOK, EURTRY, GBPSEK
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here