Naga MarketsKurs pary walutowej NZDCAD znalazł się w kluczowym obszarze oporu z wykresu tygodniowego przy 0.9610. Odbicia od tego obszaru zazwyczaj skutkowały silnymi osunięciami. Jak widać na poniższym wykresie od 4-tygodni cena dotyka / wybija knotami obszar oporu jednak jak dotąd nie udało się zamknąć ponad nim.

Wykres tygodniowy NZDCAD
Wykres tygodniowy NZDCAD

Przechodząc na wykres dzienny widać, że cena tworzy wyższe szczyty jednak nie pokrywają się one ze szczytami na wskaźniku RSI, co wskazuje na dywergencję i sygnalizuje potencjalne wyczerpanie. Ponadto wczorajsza świeca jest podażowym pin barem uformowanym w obszarze oporu.

Scenariuszem możliwym do handlu na tej parze jest spadek w następstwie wspomnianego pin bara i przełamanie linii trendu wzrostowego, prowadzonej od dołka z końca maja br. Okazji do wejścia w pozycję krótką można szukać po re-teście przełamanej linii trendu już jako nowego oporu. Najbliższy cel dla shortów to kluczowe wsparcie w obrębie 0.9080. Zanegowanie powyższego scenariusza nastąpi w momencie zamknięcia na wykresie tygodniowym powyżej wczorajszych maksimów.

Wykres dzienny NZDCAD
Wykres dzienny NZDCAD

Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://www.xm.com/pl/webinars?gid=2585″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here