Naga MarketsPo bardzo silnie podażowym początku tygodnia, ciekawie zaczyna wyglądać sytuacja techniczna na parze NZD/USD. Na wykresie dziennym można zauważyć ciekawą symetrię. Otóż trzy ostatnie impulsy podażowe miały niemal identyczne zasięgi, a co jeszcze bardziej ciekawe, ostatnie odbicie wykonało także niemal identyczny ruch wzrostowy, Pytanie teraz czy rzeczywiście cena wróci do spadków czy zaczynamy tworzyć nowy trend wzrostowy? Silne wzrosty wywołane były w ostatnim czasie przede wszystkim słabością amerykańskiej waluty. Pojawiły się obawy głoszone przez lokalnych członków FED, o to że zaostrzenie wojny handlowej z Chinami może w końcu przełożyć się na spowolnienie gospodarki amerykańskiej. To zaczęło rodzi coraz częstsze spekulacje o obniżki stóp procentowych w najbliższym czasie.

Chwilowe osłabienie amerykańskiej waluty zostało wykorzystane na większości rynków. Obecnie sytuacja zdaje się wracać do normy, aczkolwiek należy pamiętać, że po stronie Nowej Zelandii leżą te same obawy. Cały czas rynki obawiają się, że spowolnienie w chińskiej gospodarce przełoży się na gospodarkę Nowej Zelandii, a co za tym idzie wpłynie na osłabienie tej waluty. Wydaje się, że mamy swego rodzaju swego rodzaju pat między tymi walutami, aczkolwiek kolejne dni powinny pokazać czy cena wróci na ostatni wierzchołek czy też nadal, mimo znaczącej korekty, będziemy kontynuować trwający od początku roku trend spadkowy.

nzdusd

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 13.06.2019
Następny artykułBitcoin będzie królem aktywów w ciągu 18 miesięcy – uważa Anthony Pompliano
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here