Naga Markets


xm_logo1

Sponsorem analiz dla początkujących jest broker XM.

Sprawdź ofertę XM oraz promocje dla klientów!

 

Zamieszanie z Grecją spowodowało dużą niepewność wśród inwestorów i odwrót od EUR większości z nich. Przedłużające się rozmowy w sprawie spłaty przez Ateny swojego zadłużenia oraz ostry język obu stron (które pomimo to zapewniają, że dążą do porozumienia) spowodowały, że wczorajsza sesja na EUR/USD upłynęła pod znakiem niedźwiedzia. Rzut oka na dzienny wykres pary pozwoli docenić nieobecnym wczoraj na rynku rozmiar spadków jakie dokonały się na popularnym edku.

EURUSDDaily

Przede wszystkim należy zauważyć, że kurs powoli, krótkimi świecami dochodził do poziomu poprzednich szczytów (naruszył je jedynie cieniami) i dopiero po nieudanej próbie sforsowania przez byki oporu w rejonie 1,1430/50 do głosu doszły niedźwiedzie. Oczywiście nie bez znaczenia jest tutaj aktualna sytuacja w Europie. Jak widać na wykresie, dzisiaj cena powoli zaczyna korygować wczorajszy rajd podaży i znalazła się w na tyle ciekawym miejscu, że warto przyjrzeć się temu bliżej.

EURUSDH4

Zejście do interwału H4 pozwoli nam zauważyć dodatkowy poziom wsparcia/oporu, który wyrysował się w okolicach 1,1200/20. Wymowę tej strefy wzmacnia fakt, że nałożone na nią zostało ważne zniesienie Fibonacciego 61,8. Cena wielokrotnie naruszała i zawracała w rejonie tak wyznaczonego wsparcia (bo głównie w takim charakterze poziom ten sprawdzał się w obserwowanej historii). Pamiętajmy jednak, że rynek to nie apteka – zdarzają się sytuacje w których rynek testuje dane zniesienie co do pipsa, jednak w sytuacji w której aktualnie znajduje się EUR/USD, ruchy ceny mogą przekraczać (czasem znacznie) tak wyznaczony poziom.

Aktualnie cena znajduje się w bliskiej odległości od zniesienia Fibonacciego, cały czas pozostając w wyznaczonej przeze mnie strefie oporu. Długa świeca popytowa H4 może oznaczać siłę byków, jednak schodząc w poszukiwaniu bardziej dokładnego poziomu wejścia możemy zaobserwować znaczne wyhamowanie popytu w kilku ostatnich świecach. Najprawdopodobniej sentyment rynkowy w stosunku do EUR/USD zaczyna się zmieniać. EUR bez względu na wynik rozmów pomiędzy Grecją a resztą Europy powinno nadal tracić w stosunku do USD, który z kolei w następnych tygodniach ma szanse stać się obiektem zainteresowania spekulantów ze względu na rosnące oczekiwania względem podwyżki stóp procentowych oraz kolejnych dobrych danych makroekonomicznych.

Celem dla spadków EUR/USD w dłuższym terminie jest na pewno poziom majowych dołków. Być może w drodze po minima, cena zatrzyma się na dłużej przy zniesieniu 38,2 – tam w okolicach 1,1050 znajduje się również poziom marcowych zmagań pomiędzy kupującymi a sprzedającymi. Na razie trudno określić, czy spadki na EUR/USD na pewno już się rozpoczęły, jednak w mojej ocenie warto przyjrzeć się temu co teraz dzieje się na EUR/USD.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here